Zamknij

Tanie ubezpieczenie OC? Zobacz, jak nie przepłacić za polisę!

10:01, 09.04.2019 | artykuł sponsorowany

Za ubezpieczenie OC możemy zapłacić krocie, gdy nie sprawdzimy wszystkich dostępnych ofert. Jak można oszczędzić na ubezpieczeniu samochodowym? Sprawdź z nami już teraz!

Każdy kierowca ma obowiązek zakupu polisy OC. To ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni ubezpieczonego przed konsekwencjami wywołanych przez niego zdarzeń drogowych. Wówczas kierowca nie musi płacić za likwidację szkód z własnej kieszeni – opłaty pokrywa ubezpieczyciel.

Ceny polis ubezpieczeniowych OC zależne są od szeregu różnych czynników, dlatego też warto zawsze sprawdzić proponowane przez ubezpieczycieli oferty przed zawarciem umowy. Jak możemy to zrobić? Podpowiadają specjaliści z serwisu http://renaultklub.pl/!

Tanie OC? Nie zawsze warto być lojalnym klientem

Gdy chcemy zakupić tanią polisę OC, powinniśmy pamiętać o tym, że nie zawsze warto być przywiązanym tylko do jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlaczego? Bardzo często okazuje się, że inne towarzystwa mogą zaproponować nam znacznie niższe ceny polisy.

Wobec tego zawsze wtedy, gdy musimy zakupić polisę OC, powinniśmy poświęcić chwilę, aby sprawdzić informacje o cenach w innych towarzystwach. Możemy oszczędzić nawet kilkaset złotych!

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń OC

Gdy chcemy wykupić tanią polisę, bardzo pomocne będą dostępne on-line porównywarki ubezpieczeń. To specjalne serwisy, w których możemy skalkulować koszty związane z wykupieniem ubezpieczenia samochodowego, a także innych polis.

Porównywarki ubezpieczeń gromadzą w jednym miejscu oferty wielu ubezpieczycieli – nie musimy zatem zwracać się do każdego z nich w celu obliczenia kosztów polisy, ponieważ w porównywarce możemy zrobić to za jednym zamachem.

Do porównywarki wprowadzamy dane o sobie jako kierowcy oraz o swoim samochodzie, w tym między innymi:

  • datę urodzenia
  • płeć
  • miejsce zamieszkania
  • datę otrzymania prawa jazdy
  • markę i model samochodu
  • wersję silnika samochodu
  • rocznik samochodu

Na podstawie powyższych wiadomości serwis oblicza dla nas koszty polisy ubezpieczeniowej w różnych towarzystwach i przedstawia je od najtańszej do najdroższej. Następnie możemy od razu wykupić polisę OC przez internet – bez wychodzenia z domu!

Udaj się do agenta ubezpieczeniowego

Osoby, które chciałyby zapłacić mniej za polisę ubezpieczeniową swojego samochodu, mogą udać się również do agenta ubezpieczeniowego. To specjalista w zakresie ubezpieczeń, który w umieniu swoich klientów poszukuje dla nich najlepszych ofert.

Usługi agenta są w tym przypadku podobne do poszukiwania polisy przez porównywarkę. Agenci mogą doradzić nam, która polisa będzie najlepsza. Umowę możemy także sygnować w biurze agenta – nie musimy udawać się osobno do siedziby towarzystwa.

Wybierz pakiet ubezpieczeń w niższej cenie!

Wielu ubezpieczycieli ma dla swoich klientów przystępne ceny ubezpieczeń przy wykupieniu większego pakietu, na przykład składającego się z polisy OC i AC lub polis samochodowych i polisy ubezpieczeniowej dla domu czy polisy na życie.

Gdy potrzebujemy dodatkowej ochrony, w takim przypadku wykupienie pakietu polis może okazać się bardzo dobrą decyzją.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone