Zamknij

Auto z ogłoszenia - na co uważać?

10:12, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Znalezienie dobrego auta używanego może niekiedy graniczyć z cudem. O czym warto pamiętać, gdy chcemy kupić samochód z drugiej ręki za pośrednictwem portali ogłoszeniowych?

Poszukiwania używanego auta najczęściej rozpoczynamy od przejrzenia ofert dostępnych na portalach ogłoszeniowych. W sieci wybór pojazdów z drugiej ręki jest ogromny – każdego dnia pojawiają się nowe oferty.

Jeśli chcesz kupić auto z ogłoszenia on-line, sprawdź porady przygotowane przez serwis http://opony-norden.pl/. Na co uważać wtedy, gdy chcemy zdecydować się na samochód z internetu?

Jak efektywnie szukać auta on-line?

W sieci czeka na nas multum ogłoszeń – dostępne są zarówno na popularnych portalach, jak również na tych mniejszych i rzadziej odwiedzanych. Zatem tedy, gdy chcemy znaleźć dobre auto przez internet, pamiętajmy o sprawdzaniu różnych serwisów ogłoszeniowych.

Gdy mamy szczególne oczekiwania, na przykład dotyczące modelu samochodu, rodzaju paliwa czy wyposażenia, określone wymagania możemy zaznaczyć w filtrze wyszukiwania. Możemy zaznaczyć w nich również lokalizację lub odległość od swojego miejsca zamieszkana, aby skupić się tylko na samochodach dostępnych w okolicy.

Aby łatwiej przeglądać interesujące nas oferty, możemy także zapisać wyszukiwanie w postaci zakładki albo zamówić alerty z portalu ogłoszeniowego – gdy pojawi się ogłoszenie z samochodem spełniającym nasze wymagania, otrzymamy powiadomienie. Wtedy otrzymasz w porę informacje o nowościach i nie przegapisz żadnej okazji!

Zachowaj zasadę ograniczonego zaufania

Gdy chcesz kupić auto z ogłoszenia, pamiętaj o tym, aby zastosować dobrze znaną każdemu kierowcy zasadę ograniczonego zaufania. Nie każde ogłoszenie dokładnie i rzetelnie informuje o stanie pojazdu.

Jeśli chcemy dopytać o coś sprzedającego, możemy do niego zadzwonić albo wysyłać wiadomości, aby dowiedzieć się więcej. Oczywiście, nic nie zastąpi osobistego sprawdzenia auta, dlatego wtedy, gdy jesteśmy zainteresowani zakupem, warto jak najszybciej umówić się na spotkanie ze sprzedającym.

Najlepiej dokładnie sprawdzić pojazd i wybrać się na jazdę testową. Jeśli nie znamy się na motoryzacji, warto poprosić o pomoc kogoś, kto ma w tym większe doświadczenie. Usługi w tym zakresie oferują również firmy, które kontrolują auta na zlecenie klienta i przesyłają mu dokładne raporty z oględzin.

Auto warto sprawdzić także w bazach danych, na przykład na stronie internetowej HistoriaPojazdu.gov.pl. Aby sprawdzić informacje o pojeździe, będziemy potrzebowali jego numeru rejestracyjnego, numeru VIN, a także daty pierwszej rejestracji.

Pamiętaj o podpisaniu umowy ze sprzedającym

Gdy jesteśmy zdecydowani na zakup samochodu z ogłoszenia, powinniśmy podpisać ze sprzedającym umowę. Stanowi ona zabezpieczenie interesów każdej ze stron transakcji. Często możemy przeczytać newsy o konsekwencjach braku umowy – wtedy dochodzenie swoich praw w przypadku problemów z pojazdem jest znacznie trudniejsze.

W umowie powinniśmy zawrzeć wszystkie informacje o transakcji zakupu pojazdu – w sieci można znaleźć wzory umów do wypełnienia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone