Zamknij

Dieta pudełkowa, sposób na zdrowie, czy fanaberia bogatych?

11:47, 25.04.2019 | Materiał Partnera

Dieta dla bogatych? O co w tym chodzi?

Dieta pudełkowa to nic więcej niż odpowiednie pokarmy przygotowywane zawczasu z przeznaczeniem na cały dzień. Jej źródłem była konieczność dokładnego spełnienia przez wielu sportowców rygorystycznych norm wynikających z zapotrzebowania organizmu na makroskładniki. Dziś jednak nie dziwi już nikogo fakt osoby niezwiązanej ze sportem, która odżywia się świadomie i woli zaplanować posiłki na cały dzień, porzucając na ich rzecz wizyty w barach szybkiej obsługi.

Wady i zalety diety pudełkowej

Podstawową zaletą, jaką niesie ze sobą dieta pudełkowa Warszawa jest możliwość zamówienia w jednym z barów stolicy, lub samodzielnego przygotowania dokładnie takiej ilości pożywienia, jaka jest wskazana dla zdrowego i bezpiecznego życia. Popularność tego sposobu planowania wychodzi jednak o wiele dalej i skutecznie swoje nawyki żywieniowe zmieniły już setki tysięcy osób w całym kraju. W przypadku samodzielnego przygotowywania dań z zakresu diety pudełkowej największą przeszkodą jest większa ilość czasu spędzonego w kuchni. Wynika to bezpośrednio z tego, że jednocześnie przygotowujemy nawet do pięciu różnych dań. Jednak zaletą jest to, iż jest to nasza jedyna czynność przygotowywania żywności w ciągu całej doby, potem możemy zapomnieć o istnieniu pomieszczenia kuchennego. W przypadku jednak, kiedy wybieramy catering dietetyczny w Warszawie, gdyż na bazie tego miasta omawiamy całe zagadnienie, jedzenie trafi wprost do naszego domu dostarczone przez kuriera. Jedynym problemem będzie regularne uiszczanie abonamentu w miejscu zamówienia, co można również rozwiązać poleceniem przelewu stałego.

Ograniczenia w kwestiach diety pudełkowej

Wiele osób, które nie korzystały dotychczas z tejże diety jest błędnego zdania, że dieta ta to domena sportowców, którzy dokładnie liczą każdą kalorię i potrzebują ogromnych ilości białka przy jednoczesnym wycięciu innych składników. W ich głowach pokutuje przekonanie, że najlepsza dieta pudełkowa to taka zapewniająca maksymalne osiągi sportowe i pozbawiona jest ona walorów smakowych. Nic bardziej mylnego! Obecnie wykorzystując catering dietetyczny w formie żywienia indywidualnego można zjeść smacznie, zdrowo i w cenach porównywalnych do abonamentów żywieniowych w innych lokalach gastronomicznych. Ograniczeniem nie są także alergie pokarmowe, ograniczenia wynikające z wyznawanej wiary i osobiste przekonania takie jak wegetarianizm lub weganizm. Lokale zajmujące się przygotowywaniem dań spełnią wszystkie wymogi i życzenia klienta, gdyż jest to przy obecnym stanie wiedzy rzecz jak najbardziej możliwa.

Jaki catering dietetyczny jest najlepszy?

Decydując się na abonament dietetyczny powinniśmy przede wszystkim kierować się smakiem. Spełnienie nawet najbardziej rygorystycznych ograniczeń wynikających z diety odchudzającej nie musi obywać się kosztem smaku. Dostępność produktów zastępujących cukier i inne przyprawy pozwala na to, by nawet niskokaloryczna dieta nie odbijała się negatywnie na walorach smakowych. Świeże warzywa i zioła dodawane do tych dań to nie tylko źródło cennych witamin i minerałów, ale również doskonałe wzbogacenie smaku. Dlatego też unikać należy wyłącznie tej gastronomii dietetycznej, która to diety redukcyjne łączy z brakiem smaku i obniża znacznie walory smakowe. Podobnie z dietami mającymi na celu przyrost masy. Tutaj większa podaż białka i kalorii, aniżeli wynika to z przeciętnego zapotrzebowania, nie musi od razu oznaczać góry mięsa na talerzu, lub w tym przypadku w pudełku. Zróżnicowanie białek zwierzęcych i roślinnych, a także dobrze skomponowane smaki to najlepszy wyznacznik godnego zaufania cateringu dietetycznego nie tylko z Warszawy.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop

top 3 najczęściej czytane


© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone