Zamknij

Żaluzje plisowane sposób na aranżację wnętrz

15:18, 16.05.2019 | materiały partnera

?Na rynku istnieje szorki wybór  osłon okiennych, które pozwolą zmienić wygląd naszego wnętrza, jak również zapewnić ochronę przed nadmiernym słońcem i nagrzewaniem pomieszczenia. Ostatnio bardzo modnym rozwiązaniem stały się plisowane rolety. Nie tylko ze względu na ich nowoczesny i estetyczny wygląd, lecz także z powodu ogromnej funkcjonalności.

Zalety żaluzji plisowanych:

  • Rolety plisowane nadają się praktycznie do każdego rodzaju okna, nawet takiego o nietypowym kształcie i niestandardowym rozmiarze. Można je zamontować nawet przy oknach dachowych.
  • Można je umieścić w dowolnej części okna. Na dole, u góry lub na środku, co daje możliwość zasłonięcia okna w dowolny sposób, od zakrycia tylko części, po zakrycie całości.
  • W przeciwieństwie do większości rolet można je podnosić i opuszczać z obu stron, z dołu i z góry, co pozwala nam dopasować pozycję żaluzji do aktualnego położenia słońca i kąta padania światła na szybę. Chronimy tym samym wnętrze przed zbytnim nagrzewaniem i rażącymi promieniami słonecznymi.
  • Żaluzje plisowane mogą być wykonane z różnych materiałów. W zależności od potrzeby mogą lekko lub całkowicie zaciemniać pomieszczenie. Rodzaj tkaniny powinien być dopasowany do wnętrza i spełniać jego praktyczne funkcje dekoracyjne bądź zaciemniające.

W pokoju dziennym lub w kuchni powinniśmy wybrać rolety plisowane o jaśniejszym kolorze. Sprawi to, że nasze wnętrze będzie pełne naturalnego światła, a równocześnie pomieszczenie nie będzie zbytnio nagrzane.  W sypialniach i pokojach dziecięcych warto zastosować ciemniejsze barwy plis lub wybrać takie o większym zaciemnieniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu miejsce będzie świetnie nadawać się do wypoczynku i relaksu.

  • Szeroka gama kolorów rolet plisowanych sprawia, że można je dopasować do każdego wnętrza. Nawet w kuchni, gdzie ryzyko zabrudzenia jest większe, możemy wybrać rolety bardziej wytrzymałe i odporne na zabrudzenia wykonane z materiałów antystatycznych. W zależności od aranżacji wnętrza żaluzje mogą nawet być drewnopodobne, lekkie, delikatne bambusowe. Modnym stało się w ostatnich latach montowanie dwóch odmiennych kolorów na jednym oknie, co daje nam ogromne możliwości aranżacyjne.

Rodzaje montażu rolet plisowanych

Istnieją dwa sposoby montażu:

  • Inwazyjny

Polega on na przykręceniu rolety do powierzchni sufitu, ściany czy ramy okiennej. Jest to metoda prostsza i łatwiejsza, a zarazem daje większą stabilność. Wadą takiego montażu jest powstanie dziurek po wkrętach, które mogą skutkować utratą gwarancji na okna. Dlatego też dla osób, które mają nowe okna warto zapoznać się z drugim sposobem montażu i zwrócić uwagę przy zakupie rolet na rodzaj montażu właśnie. Niemniej jednak montaż zaraz przy szybie sprawia, że plisa wygląda estetycznie i nie odstaje za bardzo od okna.

  • Nieinwazyjny

Pozwala na montaż plisy bez nawiercania jakichkolwiek otworów, czyli na przykład przez przyklejenie. Jest to metoda, która nie niszczy powierzchni okna, lecz demontaż takiej plisowanej żaluzji jest bardziej problematyczny. Wiąże się z czyszczeniem mocnej taśmy klejącej.Jeśli jednak dzięki temu nie stracimy gwarancji na nasze okna, jest to bezpieczniejszy sposób. Taka roleta odstaje od okna na ok. 2,5 cm, więc musimy mieć to na uwadze, gdy chcemy otwierać okno na oścież.

Rolety plisowane to bardzo uniwersalne osłony okienne. Dają wiele możliwości zarówno pod względem funkcjonalności, jak i doboru kolorystyki do reszty wystroju wnętrza. Pięknie prezentują się również w towarzystwie zasłon czy firanek, co wygląda bardzo nowocześnie i estetycznie. Oryginalny wygląd idzie tutaj w parze z ochroną wnętrza przed światłem oraz nagrzewaniem. Plisy to estetyczne, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie.

Alicja Błysk – www.blysk.pl.

REKLAMA
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone