Zamknij

Lekarz medycyny estetycznej - dlaczego warto wybrać tę specjalizację?

14:48, 17.07.2020 | materiały partnera

Branża medyczna bardzo potrzebuje nowych lekarzy, dlatego pójście na medycynę jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Oczywiście praca dla idei jest piękna jednak trzeba brać pod uwagę również realia rynku. Są specjalności, gdzie lekarze mogą zarobić zdecydowanie więcej i mają wiele możliwości zatrudnienia również w prywatnych klinikach. Tak jest w przypadku medycyny estetycznej. Pewnych zabiegów nie może wykonywać ani kosmetyczka ani tym bardziej fryzjerka, które często dodatkowo świadczą pewne usługi w tym zakresie. Warto oczywiście tę specjalność, która najczęściej dostępna jest na studiach podyplomowych połączyć z chirurgią. Dzięki temu można podejmować się wszelkiego typu zabiegów upiększających.

Lekarz medycyny estetycznej - co leży w jego kompetencjach?

Lekarz medycyny estetycznej może wykonywać zabiegi inwazyjne naruszające ciągłość skóry. Potrafi umiejętnie dobrać dawkę toksyny botulinowej, czyli popularnego botoksu. Lekarz, który jest dodatkowo chirurgiem, może wykonywać zabiegi nie tylko z użyciem igły, lasera, czy urządzenia emitującego fale elektromagnetyczne, ale również skalpela. Można poprawić w ten sposób niemal wszystko. Jednak chirurgia plastyczna nie służy usuwaniu kompleksów, a przede wszystkim defektów, takich jak np. krzywa przegroda nosowa utrudniająca oddychanie. Lekarz medycyny estetycznej może pomóc pozbyć się widocznych bruzd, nieregularnych lub szybko rosnących lub wysiękowych pieprzyków. Zwłaszcza te ostatnie mogą być groźne i po przeprowadzeniu badania diagnostycznego lekarz decyduje o sposobie usunięcia pieprzyka. Takie zmiany mogą bowiem się zezłośliwić, a tym samym przekształcać w nowotwory. Dlatego wymagają usunięcia.

Czy warto zostać lekarzem medycyny estetycznej?

Zarówno dla chirurga, jak i dermatologa specjalizacja z zakresu medycyny estetycznej może poszerzyć zakres kompetencji, a tym samym również świadczonych usług. To praca, która może dać wiele satysfakcji, zwłaszcza, gdy widzi się zadowoloną twarz pacjenta. Oczywiście nie bez znaczenia są również dość wysokie zarobki. Oferty pracy dla lekarzy dostępne są na portalach branżowych i stronach placówek medycznych prywatnych oraz państwowych. Oczywiście wiele z nich umieszczanych jest również na ogólnych portalach z ofertami pracy, takich jak Pracuj.pl. Zatem absolwentów zachęcamy do ich śledzenia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%