Zamknij

Koalicja się dociera

13:36, 31.08.2018 | mk
REKLAMA
Skomentuj

Na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej przedstawiono kandydata na burmistrza Wałcza Macieja Żebrowskiego. Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Suski zapewniał, że kandydat jest popierany przez Koalicję Obywatelską (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) i ORS Przyszłość. Kilka dni później członek zarządu regionu Nowoczesnej Roman Wiśniewski wysłał do naszej redakcji pismo, z którego wynikało, że koalicja w powiecie nie została zawiązana, w związku z czym M. Żebrowski nie mógł otrzymać jej poparcia. Powstało zamieszanie.

- W związku z informacją, z której wynika, że w powiecie wałeckim w najbliższych wyborach wystartuje Komitet Obywatelski (KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) informuję jednoznacznie, że taka koalicja w powiecie wałeckim nie została zawiązana, w związku z czym nie może w naszym powiecie (w gminach powiatu) wystawiać kandydatów ani też kogokolwiek popierać - donosi przewodniczący koła w Wałczu i członek zarządu regionu zachodniopomorskiego Nowoczesnej Roman Wiśniewski, załączając uchwałę zarządu regionu zachodniopomorskiego z 23 sierpnia.

W poniedziałek 27 sierpnia przewodniczący zarządu regionu zachodniopomorskiego Nowoczesnej Radosław Lubczyk mówił, że rozmowy na ten temat trwają i nie potwierdził, ani nie zdementował informacji o poparciu M. Żebrowskiego przez Nowoczesną. Poinformował, że następnego dnia odbędzie się spotkanie przedstawicieli obu ugrupowań, na którym zapadną decyzje.

- Koalicja Obywatelska została zawarta w ramach województwa zachodniopomorskiego i obowiązuje na jego całym terenie. Nie zawieramy dodatkowych, kolejnych, lokalnych porozumień - wyjaśnia poseł Paweł Suski. -  Sam jestem członkiem zarządu regionu zachodniopomorskiego Platformy Obywatelskiej. Nic nie wiemy o zerwaniu czy zmianach zawartego porozumienia.

Słowa posła P. Suskiego potwierdził w poniedziałek M. Żebrowski, który stwierdził ponadto, że jest zdziwiony postępowaniem R. Wiśniewskiego i szefa ORS Przyszłość starosty Bogdana Wankiewicza, który najpierw zapewniał o poparciu dla M. Żebrowskiego, a potem próbował się z tego poparcia wycofać, nie podając przyczyny.

- 20 sierpnia podczas konferencji prasowej zostałem zaprezentowany jako kandydat niezależny popierany przez PO - opowiada M. Żebrowski. - W rozmowie telefonicznej B. Wankiewicz przeprosił za nieobecność na konferencji i podtrzymał swoje (ORS) stanowisko popierające. W związku z brakiem innego kandydata z ORS oraz koalicjanta (Niezależni) zarząd nie wystosował oficjalnego stanowiska do publicznej wiadomości kogo popiera w wyborach.

B. Wankiewicz w rozmowie z nami (także w poniedziałek) nie stwierdził jednoznacznie, że popiera lub nie M. Żebrowskiego. Tłumaczył, że czeka na decyzję wicestarosty i szefowej Niezależnych Jolanty Wegner na temat kandydowania w wyborach na burmistrza. Nie zaprzeczył, ani nie potwierdził, że jeśli J. Wegner zdecyduje się kandydować, on poparcie dla M. Żebrowskiego wycofa.

We wtorek 28 sierpnia doszło do spotkania P. Suskiego (PO) z R. Lubczykiem (Nowoczesna), niezależnym kandydatem na burmistrza M. Żebrowskim oraz R. Wiśniewskim.

- Rozważamy różne warianty współpracy, zapraszamy do współpracy wszystkie siły, którym leży na sercu dobro miasta i powiatu - mówi P. Suski. - W najbliższych dniach ogłosimy listy wyborcze i nazwy komitetów wyborczych oraz organizacji, które zdecydują się wystawić swoich przedstawicieli w zbliżających się wyborach. Niewątpliwie wybierzemy najlepsze możliwe rozwiązanie. Wierzę, że szeroka Koalicja Obywatelska i popierany przez nią Maciej Żebrowski, kandydat na burmistrza miasta, odniosą sukces.

mk

(mk)
REKLAMA

Komentarze (11)

xdxd

10 16

tylko Bogusia!!!!!!!!!!1 18:05, 31.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rafałorafało

14 6

Wszyscy tylko nie łona 01:21, 01.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WodnikWodnik

11 9

Jaki Maciej przeciez on trzyma z tymi co sa przeciwko spoleczenstwu.Ludzie nie sluchac tego co w mediach mowia .To sa juz popsuci ludzie na uslugach tych na gorze.To nie sa odpowiedni kandydaci to sa ludzie ktorzy beda jeszcze gorsi.Nigdy ten co promuje go extra walcz.Bradzo lewy czlowiek.Oni maja interes dla siebie i ci z gory pchaja go na stolek burmistrza bo dbaja o wlasne interesy.To sa lewicowcy i nigdy na nich nie zaglosuje 23:52, 01.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wajerwajer

6 0

Adrian? To Ty? 09:42, 02.09.2018


karolekkarolek

15 7

Drodzy mieszkańcy, błagam Was na kolanach, abyście nie głosowali na żadną czerwoną kobietę, co nie zna się na edukacji, przedsiębiorczości i nie ma kręgosłupa moralnego oszukując wielu ludzi nawet ze swojego otoczenia. Nie bierzcie pod uwagę także kolesia w okularach, który nie ustępuje chamstwem i buractwem promując jedynie swoją osobę. Wyślijcie go najpierw na badania, zanim rozpocznie się I tura wyborów. Strzeżcie się także szatana i innych złych duchów, aby 21 października nie był nasz koniec. 09:53, 02.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Żeglowny RadekŻeglowny Radek

9 0

Chyba się koalicja przetatarła 15:05, 02.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

4 4

Bleeeee żygam hehe 23:53, 02.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alertalert

5 5

cyt;/Alexis de Tocguiwill/;Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełni by skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy/.Doświadczyliśmy tego za kadencji rządów PO-PSl zmutowanych komuchów, aż nadto.Można należeć do różnych generacji, wywodzić się z różnego środowiska i rywalizować na szczeblu politycznym.Ale musi łączyć pomimo różnic; wierność czemuś wyższemu- ideałom, dla których pokolenia Polaków walczyły, poświęcały się.
Trzeba być człowiekiem głębokich przekonań,patriotą najwyższej próby, honoru w najlepszym znaczeniu tego słowa.Tych przymiotów nie posiadają lokalni wałeccy kacykowie Towalewska/ nie ma pieniędzy, nic się nie da zrobić,Suski-członek zarządu wojj. struktur zachodniopomorskiego PO nie dostrzegł afer korupcyjnych swojego guru gawłowskiego, afer w Policach, PŻM, ale walczący o przywileje sbeków,podniósł wiek emerytalnypań o siedem lat paniom.

Niezbyt dobrze świadczy o ludziach utożsamiających się z formacjami lewicowo- liberalnymi, którzy swoim imieniem firmują i dają przyzwolenie na takie działania, albo nie rozumieją założeń doktryny albo działają z perfidnym rozmysłem, a to nie będzie służyć rozwojowi Wałcza, możemy być na marginesie zmian.Czas liberałowie totalni na opamiętanie i rozwiązanie tych swoich struktur często o charakterze mafijnym.
Zważcie wyborcy Wałcza, uważajcie na tych kandydatów. 09:16, 04.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BogdanBogdan

2 0

Dokladnie jak pan napisalOni maja powiazania mafijne bo tak to mozna nazwac.Sam wiem ze walecki przedsiebiorca i reszta wysokich urzednikow rzadza walczem.To co oni robia w miescie to przechodzi ludzkie pojecie.Kandydat PO jest ich nadzieja i dobrym przyjacielem pomimo mlodego wieku. 23:00, 08.09.2018


JaJa

3 3

Każdy jeden lepszy od Mateli. To dopiero szacher-macher 10:32, 07.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

heloizaheloiza

1 0

i już jest 22 października , mam taką cichą nadzieję że nowa miotła będzie zamiatać od siebie do mieszkańców :))))))))))))))))) ale mam marzenie ????????? 00:16, 22.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone