Zamknij

W Sejmie potrzeba ludzi z doświadczeniem w samorządzie, ludzi odważnych

15:52, 07.10.2019 | P.K

Rozmowa z Adamem Ostaszewskim ubiegającym się o mandat posła, kilka krótkich pytań i jedno, czy warto?

Proszę powiedzieć kilka słów o sobie.

Urodziłem się i mieszkam w Koszalinie, mam 45 lat, z zawodu jestem radcą prawnym, żonatym jedno dziecko.

Jakie ma Pan doświadczenie w działalności społeczno-politycznej?

W poprzedniej kadencji sprawowałem mandat radnego wojewódzkiego i pełniłem funkcję Wiceprzewodniczącego Sejmiku Zachodniopomorskiego. Wcześniej sprawowałem mandat radnego miejskiego w Koszalinie. Na listach Koalicji Obywatelskiej reprezentuję Inicjatywę Polska, której przewodniczącą jest Barbara Nowacka. Mam duże doświadczenie w działalności społecznej - w Koszalinie byłem inicjatorem akcji Dzieciaki bez Biletów, czyli bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci. Jestem też założycielem Biura Porad Prawnych i Obywatelskich, w którym mieszkańcy naszego regionu mogą korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej.

Dlaczego zdecydował się Pan ubiegać o mandat poselski ?

W Sejmie potrzeba ludzi z doświadczeniem w samorządzie, ludzi odważnych, którzy nie boją się wyzwań. Potrzeba też prawników, którzy swoje doświadczenie samorządowe, społeczne i zawodowe przeniosą na stanowienie dobrego prawa.

Mieszka Pan w Koszalinie, czy zna pan problemy i potrzeby powiatu wałeckiego?

Jako radca prawny wykonuję swoje zawodowe obowiązki także w Wałczu oraz innych miejscowościach powiatu wałeckiego. Jako radny wojewódzki z kolei poznałem problemy i potrzeby tego regionu. Przede wszystkim należy zapewnić równomierny i stabilny rozwój wszystkich regionów naszego województwa. Potrzeba jest też dobrego skomunikowania powiatu wałeckiego z resztą regionu i kraju. Mówię tu o dobrych drogach i konieczności budowy drogi S10, ale też komunikacji autobusowej i kolejowej.

Turystyka to ważny sektor lokalnej gospodarki, jakie pomysły ma Pan w tym zakresie.

Nasze jeziora, lasy i inne turystyczne atrakcje to największy potencjał całego naszego regionu. Potrzebna jest dobra ich promocja. Potrzebne jest dobre skomunikowanie Wałcza z resztą kraju. Powinniśmy mieć łatwy i dojazd do turystycznych atrakcji. Nie trzeba przecież daleko jeździć samochodem, czy latać samolotem, aby wypocząć i podziwiać skarby natury w przepięknym Wałczu. Rolą posłów z naszego regionu jest jego promocja oraz zabieganie o dobrą komunikację.

Ma Pan odpowiednie wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale czy zna Pan codzienne, przyziemne problemy mieszkańców?

Jestem normalnym człowiekiem, mam rodzinę, żyję jak każdy. Udzielam też bezpłatnych porad w Biurze Porad Prawnych, do którego zgłaszają się też osoby z Wałcza okolic. Problemy rodzinne, zawodowe prawne to mój chleb powszedni. Zawsze staram się pomóc wszystkim, którzy do biura się zgłoszą. Z tej perspektywy widzę, jak konieczne jest dobrego prawa. Jak konieczne jest to, aby urzędy były bliżej ludzi. Chciałbym, aby w każdym powiecie powstało Biuro Porad Prawnych opłacane ze środków publicznych, w którym wszyscy chętni znajdą potrzebną pomoc prawną. Prawnicy pomogliby w rozwiązywaniu codziennych problemów, pokazaliby, do jakiego urzędu należy się zwrócić ze swoją sprawą. Takie biura miałyby też wartość edukacyjną dla mieszkanek i mieszkańców naszego regionu.

Dlaczego warto oddać głos na Pana?

Warto głosować na kandydatki i kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Warto oddać głos na ludzi takich jak ja - już z doświadczeniem, ale pełnych energii i pomysłów. Pełnych pasji tego, co robią. Ludzi, którzy znają nasze codzienne problemy i troski.

Dziękujemy za rozmowę.

(Sfinansowane z KW Koalicja Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone