Zamknij

Kosmetolog, czyli specjalista od dobierania preparatów do skóry i produktów kosmetycznych

14:44, 16.07.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:45, 16.07.2020

Aby zostać kosmetologiem należy ukończyć studia wyższe w tym zakresie. Choć istnieją kursy z tej dziedziny, to jednak mogą być one jedynie uzupełnieniem dotychczas zdobytej wiedzy, a nie jedynym jej źródłem. Najczęściej w zawodzie, np. firmach produkujących kosmetyki są bowiem zatrudniane osoby po studiach.

Kosmetolog - czym może się zajmować?

Poza wspomnianą pracą laboratoryjną i sprawdzaniem składu poszczególnych leków pod kątem reakcji alergicznych występujących na skórze bądź skuteczności poszczególnych preparatów, może pracować również w salonach urody. Najczęściej kosmetolog na samym początku zajmuje się rozpoznaniem typu skóry i jej potrzeb. Na podstawie wstępnej diagnozy może dobrać odpowiedni zabieg upiększający. Kosmetolodzy wykonują zabiegi z użyciem lasera, fal ultradźwiękowych czy też różnego rodzaju maseczek i peelingów. Kilka wizyt u kosmetologa może pomóc wyraźnie poprawić stan skóry. Warto zwrócić również uwagę na kompetencje kosmetologa. Poza ukończeniem studiów powinien odznaczać się zręcznością i zdolnościami manualnymi, a także umiejętnością nawiązywania kontaktów i ich podtrzymywania, co może mieć znaczenie przy wykonywaniu zabiegów, kiedy klienci potrzebują nie tylko samego zabiegu, ale również rozmowy. Kosmetolog powinien udzielać rad dotyczących pielęgnacji skóry na co dzień i wtedy, kiedy traktowana jest ona dużą ilością kosmetyków.

Czy warto zostać kosmetologiem?

Niewątpliwie kosmetolog to prestiżowy zawód, po którym można szukać zatrudnienia w laboratoriach i studiach urody, ale również zrobić dodatkowe kursy i stać się wizażystą. Tę drogę wybiera wielu absolwentów kosmetologii. Można również wybrać własną działalność jako makijażystka. Oferty pracy dla kosmetologów pojawiają się co pewien czas na portalu Pracuj.pl. Warto przeglądać również te branżowe. Oczywiście jest to bardzo ciekawa praca. Specjalista kosmetolog w firmie zajmującej się produkcją kosmetyków ma bardzo odpowiedzialne zadania. Musi tworzyć dokumentację techniczną, przygotowywać receptury do produkcji kosmetyków, prowadzić badania, a jednocześnie również obserwować trendy na rynku kosmetycznym. Na takim stanowisku konieczna jest również umiejętność pracy w zespole. Dzięki temu można szybciej dojść do odpowiednich wniosków i wdrożyć dany produkt.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%