Zamknij

Jesteśmy laureatami II finału Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych w Szczecinie

18:08, 06.04.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Jesteśmy laureatami II finału Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych w Szczecinie !

 20 i 21 marca 2018 roku, z okazji pierwszych dni wiosny i dnia wagarowicza na sali teatralnej Teatru „Kana” w Szczecinie, odbył się  II finał Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych.

W przeglądzie zaprezentowały się najlepsze zespoły teatralne reprezentujące placówki oświatowe z województwa zachodniopomorskiego. Przedstawiono różne formy artystyczne, od tańca poprzez pantomimę, śpiew, performance, aż do spektaklu teatralnego.

Teamatyką przeglądu było zdrowie i zagrożenia płynące z uzależnienia młodych ludzi. Jego ideą jest wskazanie uczniom drogi rozwoju bez nałogów i ryzyka utraty zdrowia lub życia.

Zadaniem uczestników przeglądu, było przygotowanie dwudziestominutowego programu w dowolnej formie artystycznej, która w sugestywny sposób prezentowała określone cele projektu. Konkurs został podzielony na trzy etapy: szkolny, powiatowy i wojewódzki.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano szesnaście zespołów. Każdy reprezentował inny powiat. W sumie w przeglądzie wzięło udział 146 uczniów.

Koło teatralne „Mała scena” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu, którego opiekunem jest p. Agata Koteras zaprezentowało spektakl pt. „Niemy krzyk”. Kwestie w nim poruszone dotyczyły problemów wieku dorastania, samotności, braku komunikacji z rodzicami i dużego wpływu rówieśników na młodego człowieka.

Nasza ciężka praca, inwencja, umiejetności i zapał zostały docenione przez jury konkursu. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, z  tytułem laureta Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych myślimy już o następnych wyzwaniach aktorskich.

Jeśli lubisz występować na scenie, marzysz o realizowaniu się w szkole w roli aktora, zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu.

 

Źródło, tekst: Agata Koteras

Zdjęcie: Grzegorz Mucowski

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone