Zamknij
,
Już wkrótce w Wałczu będzie można posłuchać artystę z młodego pokolenia, Maksa Łapińskiego. Koncert odbędzie się w klimatycznym miejscu, które powoli wpisuje się w środowisko wałeckie, jako artystyczna przystań muzyki alternatywnej.
,
Spotkanie z podróżnikiem, prelegentem i rowerowym odkrywcą półwyspu arabskiego, czyli twarzą w twarz z Pawłem Małaszko. O tym, że to, co wiem o krajach arabskich, jest zakrzywione, o tym, że to, co robimy, możemy zrobić lepiej i co się wydarzy w najbliższej przyszłości tego podróżnika.
,
Tego wieczoru na scenie staną trzej artyści, wybitni w swoich stylach i o niepowtarzalnej charyzmie, aby wspólnie stworzyć spektakl harmonii i... wzruszeń.
,
Już 8 lutego o godzinie 12.00 rozpocznie się widowisko historyczne POMORZE W OGNIU!
,
80. ROCZNICA WALK O WAŁ POMORSKI – MIEJSKIE OBCHODY 80. ROCZNICY PRZEŁAMANIA WAŁU POMORSKIEGO 12 lutego 2025 roku przypada 80. rocznica Przełamania Wału Pomorskiego w Wałczu. Tego dnia chcemy oddać hołd żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wałcza i okolic na miejsce obchody, które odbędą się 12 lutego o godzinie 13.00 na Cmentarzu wojennym w Wałczu.
,
OBCHODY 80. ROCZNICY WALK O WAŁ POMORSKI - PAMIĘTAJĄC O POLEGŁYCH - spacer historyczny po Cmentarzu wojennym w Wałczu Zapraszamy na SPACER HISTORYCZNY, który odbędzie się 16 LUTEGO 2025 roku na Cmentarzu wojennym w Wałczu. Zwiedzanie wałeckiego cmentarza rozpocznie się o godzinie 12.00, a w rolę przewodników wcielą się pracownicy Muzeum Ziemi Wałeckiej, dr. hab. Karolina Ćwiek-Rogalska oraz Piotr Wojtanek. Podczas spaceru przewodnicy przybliżą historię powstania cmentarza wojennego w Wałczu, pomnika strzegącego wejście oraz życiorysy kilku poległych bohaterów pochowanych na wałeckim cmentarzu wojennym. Zapraszamy serdecznie! WSTĘP WOLNY.
1
,
Skandale w malarstwie, które obrażają uczucia religijne, często wywołują burzliwe dyskusje i kontrowersje.
,
Oddział Muzeum Ziemi Wałeckiej, Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna “Cegielnia”, ogłasza konkurs na MASKOTKĘ SKANSENU! Konkurs skierowany do dzieci do lat 15, zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach: przedszkola (prace grupowe i indywidualne), szkoły podstawowe (prace grupowe i indywidualne), grupy rodzinne (praca wykonana przez minimum dwa pokolenia). Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie autorskiego projektu przestrzennej maskotki promującej walory SF GW “Cegielnia”. Maskotka musi być kojarzona i identyfikowana ze skansenem i musi mieć swoje oryginalne imię. Projekt powinien być wykonany tak, aby było możliwe przeniesienie go na projekty reklamowe. Prace konkursowe należy oddać do 25 stycznia! Do 31 stycznia uczestnicy zostaną powiadomieni o wynikach konkursu, a 8 lutego 2025 roku, podczas obchodów 80. rocznicy Przełamania Wału Pomorskiego odbędzie się rozdanie nagród.
,
Ponury koniec listopada (27.11 – 1.12.2024) studenci WUTW spędzili na kolejnym krótkim wypadzie nad morze. Tym razem poniosło ich na północno – zachodni kraniec Polski, do Świnoujścia. Ale nie obyło się od zwiedzania czegoś po drodze, poznawania mijanych miejsc, więc na kilka godzin zatrzymaliśmy się w Stargardzie. Obejrzeliśmy z podziwem gotycką kolegiatę NMP Królowej Świata (z zewnątrz i wewnątrz), przeszliśmy spacerkiem na rynek, a potem wędrowaliśmy wzdłuż średniowiecznych murów miejskich, od baszty do baszty, aż do Młyńskiej Bramy. Przewodnik ciekawie opowiadał historie mijanych obiektów
,
Ostatnie dni na zgłoszenia Już tylko kilka dni zostało na nadesłanie zgłoszeń w konkursie filmowym dla młodzieży z Pomorza Zachodniego. Laureaci 2. edycji - ponad 300 uczniów liceów, techników i szkół branżowych z województwa zachodniopomorskiego, staną przed szansą uczestnictwa w ciekawym obozie edukacyjnym „Zawodowy Summer Camp”. To nagroda za kreatywność i chęć współpracy w konkursie filmowym „Kręci mnie to”. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego czeka na zgłoszenia do 6 grudnia 2024 r. Najlepsze grupy otrzymają zaproszenie do udziału w obozie.
,
Czasami lirycznie, czasami z przytupem, ale zawsze prosto z serca! Jest wokalistką, multiinstrumentalistką i tekściarką. Tutaj liczy się każde słowo - jej autorska twórczość to piosenka z ambitnym tekstem najwyższej próby, doprawiona odrobiną folkowych brzmień.
,
Wystawa - BOGUSŁAW X, KSIĄŻĘ POMORSKI I JEGO CZASY W DOKUMENTACH I ZABYTKACH ZE ZBIORÓW POLSKICH I OBCYCH Z LAT 1454 -1523 W piątkowe popołudnie odbył się wernisaż, teraz można zaplanować zwiedzanie wystawy. Będzie ona do odwiedzenia. w dniach 23 listopada 2024 - 25 maja 2025 Nowa wystawa Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Ethica Pomeranica albo Zwierciadło pomorskie… to próba pokazania zarówno głównego bohatera, księcia Bogusława X Wielkiego, jak i jego kulturowego otoczenia: szczecińskiego dworu, dawnego Pomorza oraz sąsiadujących z nim krain i regionów – świata, jakiego mogli doświadczać ludzie szlachetnie urodzeni, żyjący na przełomie wieku XV i XVI.
,
Wałeckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl teatralny „Kiedy kończy się noc” w wykonaniu Grupy Circus Ferus z Poznania, realizowany w ramach społeczno-edukacyjnego projektu „O2ga”.
,
Jak spędzić czas w dobrym nastroju? 1 GRUDNIA o godzinie 15: 00 w Wałeckim Centrum Kultury przy Placu Zesłańców Sybiru 3 w Wałczu , wystąpi Kabaret Czesuaf, który zaprezentuje swój najnowszy program pt. „Bez przesady!”
,
"ZIEMIE. Historie odzyskiwania i utraty"SPOTKANIE AUTORSKIE Z DR KAROLINĄ ĆWIEK-ROGALSKĄ Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z dr Karoliną Ćwiek-Rogalską - kulturolożką, bohemistką i etnolożką, autorką książki "ZIEMIE. Historie odzyskiwania i utraty", która w ostatnim czasie aktywnie wspierała nasze prace przy projekcie "DNA Wałcza".