Zamknij
REKLAMA
09:29, 24.06.2022
Dzisiaj w sali tradycji Komendy Powiatowej Policji w Wałczu nastąpiło uroczyste wręczenia nagród zwycięzcom konkursu plastycznego pn. „Wolni od uzależnień”. Dyplomy, nagrody rzeczowe i upominki z rąk „Szefa” wałeckich policjantów otrzymało 28 uczestników tego przedsięwzięcia.
13:02, 22.06.2022
Już w najbliższy piątek kina wypełnią się muzyką, błyskiem fleszy i cekinów… Właśnie tego dnia na ekrany powróci jedyny w swoim rodzaju król - Elvis Presley! Dla widzów, którzy będą mieli ochotę poszybować w przestworzach, czeka wolne miejsce w kokpicie myśliwca ze szkoły Top Gun, a tym którym marzy się lot w kosmos - Buzz Astral zarezerwował miejsce na pokładzie swego promu. Tylko widzowie o stalowych nerwach będą w stanie odebrać tytułowy CZARNY telefon lub rzucić się w ucieczkę przed dinozaurami. Gorący repertuarowy czas sprawi, że tydzień minie niczym seans z dobrym filmem…
12:59, 22.06.2022
Organizatorzy serdecznie zapraszają na Wałecki Kiermasz Różności 26.06.2022
09:56, 25.05.2022
Dzień Dziecka w kinach Helios to zawsze wspaniały czas pełen filmowych nowości, konkursów i atrakcji. Nie inaczej będzie w tym roku! Sieć zaprasza wszystkie dzieci w dniach 28-29 maja i 1 czerwca na trzy dni dobrej zabawy.
09:54, 25.05.2022
Nadchodzący czas zwiastuje fantastyczną filmową zabawę na dużym ekranie! Wszystko za sprawą gorących premier oraz jednego z najważniejszych i najweselszych dni w roku. Dzień Dziecka w sieci kin Helios zaczyna się już w ten weekend! Dla nieco starszych kinomanów sieć ma również prezent w postaci spotkania z najlepszym pilotem ze szkoły TOP GUN, cykliczne spotkania filmowe oraz zaproszenie na finał Ligi Mistrzów. Zapowiada się kinowy odlot!
2
09:50, 25.05.2022
W setną rocznicę urodzin Astora Piazzolli, Piotr Zubek i Janek Pentz odkrywają na nowo zapomniane pieśni argentyńskiego kompozytora, wirtuoza bandoneonu, pioniera nuevo tango.
09:48, 19.05.2022
W najbliższych dniach na wielkich ekranach sieci kin Helios będzie wesoło, ale też refleksyjnie. Będzie realistycznie, czasami biograficznie, muzycznie, ale też w wersji fantasy. Aktualny repertuar w heliosowym wydaniu to wręcz multiwersum! Wśród wielu atrakcyjnych propozycji na wycieczkę do kina w nadchodzącym tygodniu każdy kinoman z pewnością znajdzie swój ulubiony gatunek oraz ukochaną obsadę aktorską.
19:22, 04.05.2022
Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej na stałe zagościł już w repertuarze WCK. 1 maja z programem Solidarni z Ukrainą wystąpił zespół „Soneczko” ze Szkoły Sztuki Choreograficznej w Żytomierzu. Koncert został zorganizowany z inicjatywy Marka Syrnyka z Fundacji Prosvita, gości przywitali burmistrz miasta Maciej Żebrowski i starosta Bogdan Wankiewicz, wspólnie przyznając, że data koncertu jest wyjątkowa – to rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, do której powinna należeć również Ukraina.
08:18, 28.04.2022
Jak wiadomo najbardziej filmowym dniem tygodnia jest piątek, a ten nadchodzący rozpoczyna wyczekiwany długi weekend majowy! To idealny czas na wyjście do kina, zapoznanie się z pełnym nowości repertuarem Heliosa czy na nadrobienie filmowych zaległości. Każdy widz będzie mógł zdecydować, w który z filmowych światów wkroczy… pełen magii, starć wikingów czy brawurowych pościgów. Na wymagających kinomanów czekają spotkania z cyklem Kino Konesera oraz polskim kinem, a fanów sportu ucieszą półfinały Ligi Mistrzów.
4
20:03, 26.04.2022
Lockdown, maseczki, dezynfekcja, dystans – na szczęście już za nami! Jakie myśli krążyły nam w głowach, kiedy szalał pandemiczny wirus? Długo można by opowiadać. Paranienormalni zrobili to już w Wałeckim Centrum Kultury, grając „Bez znieczulenia”.
6
19:50, 26.04.2022
Cezary Skrzypczak urodził się w Wałczu. Zawodowo jest prawnikiem, a amatorsko – fotografikiem. Definiuje siebie jako pejzażystę, lubiącego też fotografię czarno-białą i street foto.
12:09, 20.04.2022
Świąteczna gorączka już za nami, a więc to idealny czas, aby wybrać się do kina Helios, gdzie już od piątku widzowie znajdą konkretną porcję rozrywki. Wśród piątkowych premier znajdą się trzy bardzo mocne i wyczekiwane filmy, które ucieszą kinomanów w różnym wieku. Oprócz premier na widzów czekać będzie wiele nowości repertuarowych oraz cykliczne spotkania Heliosa z fanami polskiego kina, z milusińskimi na niedzielnych porankach oraz zagorzałymi sympatykami piłki nożnej podczas rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA.
22:29, 11.04.2022
Andrzej Gałecki, artysta z Wałcza, chcąc pomóc uchodźcom, przyniósł do Wałeckiego Centrum Kultury swój obraz i poprosił o wystawienie go na sprzedaż. Od słowa do słowa zrodził się pomysł zorganizowania dużej „Licytacji dzieł artystów ziemi wałeckiej na rzecz Ukrainy” – mówi Maciej Łukszewicz, dyrektor Wałeckiego Centrum Kultury.
11:58, 05.04.2022
Wystawa „Przy - Prze - Od/LOTY” to fotograficzno – etnograficzna opowieść o ptakach i ich znaczeniu w kulturze ludowej. Życie naszych przodków nierozerwalnie związane było z przyrodą
08:41, 01.04.2022
Artystka wystąpiła w swoim najnowszym programie "MOJE TABU" na deskach Wałeckiego Centrum Kultury 29 marca.