Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
13:08, 26.11.2021
2 grudnia między godziną 9, a 14 będzie można spotkać się ze specjalistami od pokryć dachowych z firmy Pruszyński. Całe studio specjalistyczne przyjedzie do Wałcza, a taka forma nabycia wiedzy i prezentacji nie pojawia się często więc warto skorzystać z tej okazji i przybyć na spotkanie.
1
19:27, 12.11.2021
Kamil Wiśniewski, to projektant z Wrocławia, który walczy o zdrowe budownictwo w Polsce. Trener i ekspert z zakresu budownictwa energooszczędnego i pasywnego, założyciel Green-Cherry Architecture. Zaprojektował 75 400 m2 powierzchni w standardzie pasywnym w 6 państwach. Doradza w temacie szeroko rozumianej efektywności energetycznej oraz prowadzi szkolenia eksperckie, podczas których przeszkolił już 641 osób. Od 11 lat związany z tematyką budownictwa pasywnego, pasywnego zeroenergetycznego i dodatnioenergetycznego oraz autonomicznego. Piotr Spychała – rodowity Wałczanin i zagorzały kibic boksu;), projektant i kierownik robót w specjalności sieci i instalacji sanitarnych. Certyfikowany mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego. Właściciel firmy S-Line Houses specjalizującej się w budowie małych, energooszczędnych domków. Współwłaściciel firmy Ecologic zajmującej się wentylacją mechaniczną s.c. Rozmowę prowadzi z nimi Piotr Kurzyna.
09:03, 13.10.2021
Budując dzisiaj dom, należy myśleć nie tylko o jego trwałości, równie ważnym elementem są koszty jego eksploatacji. Aby były one jak najniższe, należy zadbać o jak najmniejsze zapotrzebowanie na energię grzewczą, a to oznacza, że budynek musi być dobrze zaizolowany termicznie. Czym powinien charakteryzować się ciepły dom?
07:06, 29.07.2021
Własne zacisze na łonie natury jest błogosławieństwem. Staje się ono przystanią w weekendy, a także w wakacje, ewoluując w końcu do miejsca pracy zdalnej. Co warto wiedzieć przed wyborem własnego domku i jaką opcję wybrać - samodzielną budowę czy kupno gotowego modelu? Sprawdzamy sytuację na rynku nieruchomości do rekreacji indywidualnej.
14:51, 15.07.2021
Przyszedł czas na wymianę telewizora. Jeśli wiemy ile może zajmować miejsca na ścianie, lub regale oraz jaką maksymalną kwotę możemy wydać na telewizor, to pół pracy za nami. Dzisiejsze sklepy internetowe mają wprowadzone tak rozbudowane narzędzia wyszukujące, że znalezienie tego idealnego produktu może nam zająć kilka minut, bez konieczności czytania instrukcji każdego produktu osobno.
13:17, 29.06.2021
Budowa własnego domu to wielkie marzenie coraz szerszego grona osób dysponujących pewnym budżetem. Sfinansowanie tak dużego przedsięwzięcia to ogromne wyzwanie i przede wszystkim wiele etapów, o których nie zawsze myśli się przed rozpoczęciem budowy. Największe wyzwanie zdecydowanie stanowią wciąż rosnące koszty i pojawiające się kolejne potrzebne wydatki. Zbyt lekkomyślne podejście i wyobrażanie sobie od początku jedynie etapu wykańczania wnętrz, między innymi nie zakłada wydatków na wcześniejsze etapy takie jak kable ziemne, liczne gniazda i wiele innych elementów mało spektakularnych.
16:39, 28.06.2021
W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele resortu rozwoju, pracy i technologii oraz Nadzoru Budowlanego poinformowali o kolejnych funkcjonalnościach serwisu e-budownictwo.
11:53, 25.06.2021
Jeśli szukasz garażu w Wałczu, to jest szansa zdobycia czegoś w dobrej cenie. Wystarczy przystąpić do przetargu organizowanego przez Nadleśnictwo.
3
18:55, 18.06.2021
Na rynku ukazała się właśnie publikacja „Miejsca gromadzenia odpadów. Poradnik dla architektów, spółdzielców i samorządowców”. To pierwszy taki materiał, przygotowany przez Izbę Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice i ENERIS Surowce, porządkujący wiedzę konieczną do zbudowania funkcjonalnej i estetycznej altany na odpady segregowane. Dobre przykłady, konkretne wymiary i praktyczne wskazówki mają pomóc urzędnikom i zarządzającym nieruchomościami w projektowaniu i remontowaniu tych ważnych elementów przestrzeni miejskich.
17:10, 15.06.2021
Kamień nazębny powstaje na skutek zbyt długiego osadzania się na zębach płytki nazębnej. Ma żółtawy bądź brązowy kolor, dzięki czemu nietrudno go zidentyfikować. Nieestetyczne przebarwienia zębów nie są jednak jedynym problemem, który powoduje kamień nazębny. Ten szkodliwy osad może być przyczyną wielu groźnych chorób jamy ustnej, w tym próchnicy, nadwrażliwości zębowej czy nawet paradontozy. Z tego względu warto jak najszybciej się go pozbyć. Tylko jak to zrobić? Czy pozbycie się kamienia nazębnego jest możliwe bez wychodzenia z domu, przy użyciu dedykowanej pasty do zębów?
1
15:01, 23.04.2021
Z wiekiem zauważamy, że nie tylko przybywa nam zmarszczek. Nasza cera staje się bardziej wiotka, delikatna i mniej „pulchna”. To zauważalne przede wszystkim w okolicy policzków oraz w tzw. dolinie łez. Przez to twarz wydaje się smutna, zmęczona i starsza. Jak temu zaradzić? Podpowiadamy!