Zamknij
REKLAMA

Rynek pracy otwarty dla osób z zespołem Aspergera

11:26, 23.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Zespół Aspergera to rodzaj zaburzenia rozwoju, które mieści się w spektrum autyzmu i obejmuje w głównej mierze upośledzenie umiejętności społecznych. Ponadto, osoby z Aspergerem wykazują problemy dotyczące elastycznego myślenia. Jeżeli chodzi o rozwój mowy – brak jakichkolwiek opóźnień oraz innych zaburzeń, które mogłyby uniemożliwić komunikację. Czy osoba z takim zaburzeniem jest w stanie podjąć pracę? Oczywiście! Może stać się nawet jedną z najlepszych pracowników. Jedyne, co musi otrzymać, to szansę i zaufanie od pracodawcy.

Jak wygląda zatrudnienie osób niepełnosprawnych w Polsce?

Pracodawcy, który zatrudnia do swojej firmy osobę niepełnosprawną, państwo zapewnia liczne benefity. Należą do nich m.in.: zwrot kosztów szkolenia pracownika oraz wyposażenie miejsca pracy osoby niepełnosprawnej. Ponadto, pracodawca może liczyć ze strony państwa na dofinansowania do pensji dla osób niepełnosprawnych. Pomimo szeregu kampanii społecznych, reklamowych zachęcających przedsiębiorstwa do podejmowania współpracy z niepełnosprawnymi, czynią to jeszcze niepewnie i dosyć niechętnie. Prawdopodobnie przyczyną jest lęk obcowania z osobami o obniżonej sprawności. Społeczeństwo obawia się ludzi nie w pełni sprawnych, a przecież im też należy się pomoc, odrobina serca, wyrozumiałość i ludzka życzliwość.

Idealne zawody dla osób z Aspergerem

Osoby cierpiące na taki rodzaj zaburzenia możemy podzielić na trzy grupy, które znacząco się od siebie różnią ze względu na posiadane cechy. Pierwsza grupa zawodów przeznaczona jest dla osób, które posiadają zdolności wyobraźni przestrzennej. Od takich ludzi nie wymaga się umiejętności logiczno – matematycznych czy abstrakcyjnego myślenia. Zawody, jakie są charakterystyczne dla tej grupy to:

  • Fotograf
  • Programista komputerowy
  • Stolarz
  • Projektant

Osoby z zespołem Aspergera doskonale sprawdzą się w zawodach związanych z informatyką oraz rysunkiem, przy których niezbędny jest spokój, opanowanie i skupienie. Druga grupa zawodów skierowana jest do tych, którzy wyróżniają się zdolnościami z zakresu muzyki czy matematyki. Osoby takie doskonale sprawdzą się jako:

  • Inżynierowie
  • Pracownik laboratoryjny
  • Księgowi
  • Archiwiści
  • Dziennikarze

Jeśli chodzi o zarobki – nie mogą na nie narzekać. Praca w zawodzie inżyniera czy też pracownika laboratoryjnego może wynosić nawet 3500 zł netto.

Ostatnia już grupa skierowana jest do wszystkich tych osób, które posiadają niewielkie umiejętności werbalne. Wykonywany przez nich zawód powinien dawać im możliwość indywidualnej organizacji pracy. Ludzie wykazujący niewielkie umiejętności werbalne niechętnie podejmują interakcje z innymi. Swoje obowiązki chcą wykonać starannie i rzetelnie, a kontakty z innymi mogłyby zaburzyć przyjęty przez nich porządek pracy. Idealnymi zawodami dla osób nieco zamkniętych na otoczenie byłyby: ogrodnik, opiekun zwierząt w schronisku, introligator, pracownik porządkowy czy też osoba zajmująca się wprowadzaniem danych do komputera.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (3)

RaeRae

0 0

https://canadian-prices-pharmacy.net/product/skin-care/accutane/ https://canadian-prices-pharmacy.net/product/blood-pressure/benicar/ https://canadian-prices-pharmacy.net/product/erectile-dysfunction/priligy/
Good day I am so thrilled I found your webpage, I really found
you by mistake, while I was looking on Askjeeve for something else,
Regardless I am here now and would just like to say many thanks for a fantastic post and a all round entertaining blog (I
also love the theme/design), I don?t have
time to read it all at the minute but I have bookmarked it
and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do
keep up the excellent jo. gabapentin drug interactions 16:34, 20.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeoraLeora

0 0

More couples discover that buying on the internet is a solution that is suitable for their sexual budget best.
zoloft nausea When it's to do with purchasing
hair development products the net is the ideal way to produce
your purchases together with the minimal quantity of discomfiture. 21:39, 06.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeresitaTeresita

0 0

The too much ingestion of non prescribed painkillers is the reason for the syndrome.

ketoconazole ointment 04:40, 07.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone