Zamknij

Hieronim Stasiak mistrzem jest

22:14, 17.04.2018 P.K Aktualizacja: 23:36, 17.04.2018
Skomentuj

W minioną niedzielę (15 bm.) na promenadzie przy Jeziorze Raduń odbyły się Otwarte Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW Wałcz – Miasto.

Zawody rozegrano w trzech klasyfikacjach: Mistrza koła Wałcz Miasto; Otwartych Mistrzostw oraz punktacji do Wędkarza Roku 2018. W rywalizacji udział wzięli wędkarze z Czaplinka, Drezdenka, Bornego Sulinowa, Piły, Koła Relax Wałcz oraz Koła Wałcz Miasto. Zawody wygrał zawodnik z Koła Wałcz Miasto Hieronim Stasiak, który złowił w sumie 6,30 kg ryb. Drugie miejsce zajął klubowy kolega zwycięzcy Marek Obarski (4,62 kg).  Na trzeciej pozycji znalazł się Jan Romańczak z Piły (3,84 kg). Łącznie wszyscy zawodnicy złowili ponad 40 kilogramów uklei, wzdręg, płoci i krąpi. Po zważeniu wszystkie sztuki zostały wpuszczone z powrotem do jeziora.

Tytuł Mistrza Koła Wałcz Miasto zdobył H. Stasiak, wicemistrzem został M. Obarski, a II wicemistrzem Karol Dąbrowski. Największą rybę (0,53 kg) złowił Tadeusz Brzeziński z Bornego Sulinowa.

- Przy okazji chciałbym poinformować, że w zeszłym tygodniu zostało zarybione Jezioro Raduń i Jezioro Łabędzkie. W sumie wpuszczono do tych akwenów 100 kg narybku szczupaka – poinformował członek Zarządu Okręgu Nadnoteckiego Jerzy Roch Hamulski, który w asyście sędziów z Wałcza i Czaplinka przeprowadził niedzielne zawody.