Sukcesy Volleya

11:20, 18.04.2018 P.K Aktualizacja: 15:22, 18.04.2018
Skomentuj
reo

Siatkarki i siatkarze UKS Volley po raz kolejny zanotowali na swoim koncie spore sukcesy. Dziewczęta zwyciężyły w międzynarodowym turnieju minipiłki siatkowej, natomiast chłopcy awansowali do finału wojewódzkiego „KINDER + SPORT”.

W Szczecinie w dniach 13 - 15 kwietnia trwał VI międzynarodowy turniej minisiatkówki dziewcząt w kategorii czwórek. 36 zespołów z Polski i Niemiec rywalizowało o puchar Małgorzaty Glinki. W sumie na parkiecie wystąpiło 216 zawodniczek. Po dwudniowej walce w pojedynku o pierwsze miejsce spotkały się ekipy MKS Dwójka Zawiercie oraz UKS Volley Wałcz. Podopieczne Agnieszki Niefiedowicz zwyciężyły w tym pojedynku i tym samym zajęły pierwsze miejsce w turnieju. Ponadto Magdalena Woźniak została wybrana MVP zawodów, Dominika Przyłoga okazała się najlepszą zawodniczką swojego zespołu, a trenerka wałeckiej drużyny uznana została za najlepszego szkoleniowca.

Natomiast w Kołobrzegu 14 kwietnia został rozegrany turniej barażowy w kategorii dwójek chłopców (11 lat i młodsi). Stawką był awans do mistrzostw województwa „KINDER + SPORT”. Rywalizowało 15 zespołów z  Koszalina, Szczecina, Darłowa, Szczecinka, Pyrzyc, Drawska, Krzywina i Wałcza. Pierwsza drużyna UKS Volley (Marcel Urbański, Bartosz Szynkaruk) zajęła pierwsze miejsce i awansowała do wojewódzkiego finału. Tylko dwa punkty zaważyły o tym, aby drugi zespół również uzyskał awans, lecz Michał Briegman, Wojciech Markiewicz i Mateusz Lis ulegli w meczu o trzecie miejsce ekipie z Drawska.

W najbliższą sobotę 21.04 w hali na Dolnym Mieście o finał w kategorii czwórek powalczą chłopcy do lat 13. Tu stawką jest awans do mistrzostw Polski, które odbędą się w Zabrzu. Natomiast 25 kwietnia w Pyrzycach podopieczni Adama Czaszyńskiego rywalizować będą z trzema innymi zespołami szkolnymi o prawo gry w ogólnopolskim finale rozgrywek szkolnych w Głuchołazach.