Budowa zakładu przetwórstwa mięsnego Agro Rydzyna w Jastrowiu została oficjalnie zakończona. W zorganizowanej z tego tytułu uroczystości uczestniczyły osoby związane ze spółką, w tym członkowie zarządu Agro-Rydzynyy, wykonawcy obiektu i linii technologicznej oraz zaproszeni samorządowcy i pracownicy administracji publicznej.
Wszystkich gości przywitał dyrektor zakładu. Podczas przemówień starosta Patryk Wruk nie krył zadowolenia, że to właśnie w powiecie złotowskim tak szybko rozwija się Grupa Dino Polska, jedna z najbardziej prężnych firm w kraju. Wicestarosta Daniel Szych wspominał początki funkcjonowania Centrum Dystrybucji Dino znajdującego się kilkadziesiąt metrów dalej, na budowę którego wydał pozwolenie gdy był wicestarostą w poprzedniej kadencji. Teraz z przyjemnością spogląda się na rozwój firmy i kolejne inwestycje. Burmistrz Jastrowia Ewa Winkowska wspomniała o docelowej wielkości zatrudnienia 400 osób i przychylnie spogląda w przyszłość, deklarując współpracę z Grupą Dino Polska, które na dobre wpisuje się w wizytówkę gminy Jastrowie.
Historia firmy Agro-Rydzyna sięga 1992 roku. Firma należy do spółki Dino Polska, a prowadzony przez nią zakład mięsny jest jedynym dostawcą świeżego mięsa do sklepów Dino. Warto podkreślić, że sieć Dino w ciągu ostatnich 3 lat otworzyło aż 840 sklepów, co jest największą dynamiką wśród wszystkich sieci marketów. Posiadając we wrześniu tego roku, aż 2572 sklepów, znacząco odstawia w tyle sieciówki takie jak Lidl, Netto, czy Aldi. Ilością marketów ustępuje tylko sieci Biedronka której dynamika rozwoju nie jest już aż tak mocna jak sieci Dino. Co ważne, Dino jako jedyna sieć marketów jest powiązana z kapitałem polskim, co doceniają konsumenci. Jest też siecią, która sprzedaje najwięcej świeżego mięsa.
Zakład Agro Rydzyna dostarcza każdego dnia właśnie świeże mięso i wędliny do sklepów Dino.
Zakład w Jastrowiu został wyposażony w jedną z najnowocześniejszych linii technologicznych rozbioru półtusz wieprzowych. Znajduje się ona na nowocześnie wyposażonym obiekcie, który zajmuje prawie 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Może wydawać się to niewyobrażalne, ale zakład w Jastrowiu ma możliwość przetworzenia 10 tysięcy półtusz wieprzowych na dobę. Dzięki standardom i wysoko wykwalifikowanym pracownikom, można uznać, że stąd będzie wyjeżdżało mięso o jednych z najwyższych parametrów jakościowych.
Dbając o środowisko naturalne i efektywność energetyczną, wkrótce obok zakładu powstanie także farma fotowoltaiczna, która będzie zasilała zakład w zieloną energię. W nim zostanie wdrożony system zarządzania środowiskowego certyfikowany standardem ISO 14001.
W Jastrowiu była to długo wyczekiwana inwestycja, która daje wielkie nadzieje na przyszłość. Czy okaże się, że gmina Jastrowie jest tym czarnym koniem napędzającym gospodarkę w powiecie złotowskim? Wszystko na to wskazuje, bo władze chcą przedsiębiorczość traktować mocno priorytetowo, co cieszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu extrawalcz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz