Projekt o takiej nazwie realizowały: Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych ?Uśmiech? i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Podsumowanie projektu połączone ze świątecznym spotkaniem odbyło się 4 grudnia w ośrodku jeździeckim w Kołatniku.
- Spotkanie jest okazją do podsumowania projektu ?Z Uśmiechem żyje się łatwiej? realizowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - mówi prezes ?Uśmiechu? Magdalena Marchwiak. - Projekt trwał od maja, udział w nim brały dzieci niepełnosprawne, ich sprawni rówieśnicy oraz opiekunowie, łącznie czterdzieści osób. W ramach projektu odbywały się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Bartka Ćmiela, artystyczne, które prowadziła Ewa Brożek i muzyczne, które przygotowała Iza Browarska. Były to zarówno warsztaty stacjonarne, jak i wyjazdowe - do ?Siedmiu Ogrodów? w Łowiczu Wałeckim, Biskupina i Teatru Muzycznego w Gdyni. A dzisiaj oglądamy wystawę fotograficzną, efekt pracy uczestników projektu. To prace, które zwyciężyły w konkursie, wybrane przez kapitułę konkursową składającą się z pracowników ?Uśmiechu?.
W czasie piątkowego spotkania wręczono nagrody dla siedmiu laureatów konkursu fotograficznego; były upominki dla nowego zarządu i osób wspierających działalność organizacji oraz życzenia od zaproszonych gości.
- Gdy dwadzieścia pięć lat temu zakładaliśmy ?Uśmiech? była nas garstka rodziców, dzisiaj jest nas naprawdę dużo, w tym młodsze dziecko stowarzyszenia, czyli Warsztaty Terapii Zajęciowej. Widzimy, że świetnie razem działacie na rzecz dzieci i dorosłych osób niepełnosprawnych i chcę dodać, że pracujemy nad tym, aby w 2018 roku został uruchomiony zakład aktywizacji zawodowej - mówił starosta Bogdan Wankiewicz. - Jesteśmy w okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, dlatego chciałbym złożyć serdeczne życzenia pięknych, spokojnych i rodzinnych świąt.
Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na poczęstunek. W tym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć Mikołaja z prezentami.
Uroczystość uświetnili sygnaliści z zespołu sygnalistów myśliwskich Nadleśnictwa Wałcz.
ks
8 0
Olbrzymi szacunek dla rodziców niepełnosprawnych dzieci. Za ich cierpliwość, poświęcenie, siłę, wytrwałość. I pamiętajmy, "nie ma kaleki, jest człowiek" ...
Pozdrowienia dla Pana Starosty, który wie co oznacza powyższe.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu extrawalcz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz