Zamknij

Dariusz Rosati w Wałczu

17:02, 10.05.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

9 maja w budynku B Starostwa, w Dniu Europy, odbyło się spotkanie z europarlamentarzystą Dariuszem Rosatim.

Profesor wspominał o zasadności uczestnictwa Polski w strukturach Unii Europejskiej. Najmocniejszym argumentem według profesora jest to, że w obecnej perspektywie finansowej 2014-2021 nasz kraj otrzyma niemal 105 miliardów euro, przy czym wpłata na składkę członkowską nie doszła nawet do 50 miliardów euro. Przygotowywana natomiast obecnie nowa perspektywa postawiła Polskę w gorszej pozycji. Największe ciecia dotyczą funduszu spójności , z którego nasz kraj korzystał najbardziej. Cięcia w nowej perspektywie są także przyczyna brexitu oraz gorzej ocenianej przez Unię Europejską instytucji niezawisłego sądu w Polsce. Obecna sytuacja polityczna  doprowadziła, według profesora, do tego, że unijni urzędnicy obawiają się czy polskie niezawisłe sądy będą obiektywne przy rozpatrywaniu spraw związanych z prawidłowym wydatkowaniem funduszy. Dariusz Rosati wspomniała także o obecnej atmosferze w kuluarach brukselskich urzędów.

- Tak złych relacji i postrzegania negatywnego Polski nie było jeszcze w historii. Odwrócenie od Unii Europejskiej prowadzić może nas tylko w ręce Rosji - podkreślał.

Pod koniec spotkania gościowi można było zadawać pytania bezpośrednio, bez konieczności zapisywania ich wcześniej na kartce. Podczas dyskusji mieszkańcy Wałcza pytali głównie o sprawy związane z polityką wewnętrzną państwa. Wałczanie zwrócili uwagę, że PO nie potrafiła chwalić się swoimi reformami, natomiast o PiS-owskich wciąż się mówi. Opozycji mieszkańcy zarzucili, że ich polityka jest za mało agresywna. Dariusz Rosati podkreślił jednak, że jego ugrupowanie nie będzie prowadziło kampanii opartej na kłamstwie i zachęcał do odwiedzania strony z przygotowanym programem na zbliżające się wybory.     

PK

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (4)

GeealdGeeald

11 0

A czy Pan Rossati nie był kiedyś człowiekiem z SLD? Czy kiedyś współpracował z SB jako student. Teraz działa w strukturach PO. To może za chwile będzie w PiS , więc po co krytukuje. 12:02, 13.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxlxxl

8 0

wyjątkowo paskudna persona 12:50, 13.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lewlew

7 2

Klub Ub wateli, swoi ciągną do swoich, rossati TW Buyer IPN BU001043/3344 w Unii opowiada się za sankcjami dla Polski, podważa dobre imię poprzez opowiadanie przez tego farbowanego komucha haseł demagogicznych i destrukcyjnych.Zdumienie budzi fakt że w starostwie uprawia się hepeningi antyrządowe. Szkoda że ci naukowcy od finansów nie wytłumaczyli jak przez osiem lat ich rządów okradli Polskę na 280 mld zł, jak wyciągnęli 120 mld z OFE, jak obniżyli po cichu emerytom świadczenia o 40%, jak paniom podnieśli wiek emerytalny o 7 lat, to tak na gorąco.To bydło ma ogromny problem, że władza im ucieka i miliardy z następnego rozdania.Obleśne typy niech opowiedzą Wałczanom o wałach w strukturach Po w Szczecinie. Głosując na Ubywateli daje się przyzwolenie na dalsze okradanie Polski,na ich stronach nie ma żadnego programu dla Polski, poza odsunięciem rządzących od władzy i opluwanie Polaków. 09:17, 14.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyrafinowanywyrafinowany

7 0

Panie Rosatti, jak tam aferka FOZZ? 11:39, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone