Zamknij

Najnowsze wydanie Extra Wałcz (299)

09:29, 28.06.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

W najnowszym wydaniu Extra Wałcz 299:

Jedynka: Sprawne grupy sięgają po środki – Niedługo w powiecie wałeckim powstaną m. in. nowe place zabaw, boiska, altany czy siłownie pod chmurką. Znalazły się także fundusze na remonty niektórych obiektów sportowych. Umowy z beneficjentami zostały podpisane we wtorek (26 bm.) w siedzibie Starostwa przy ul. Dąbrowskiego Wałczu.

Felieton: Pęknięty balon – W niedzielę 24 czerwca około godziny 22 przez Polskę przebiegł potężny grzmot.

Powalone drzewo – W miniony czwartek (21 bm.) silnie wiało. Na miejskim targowisku w Wałczu fruwały kartony i parasole, a w Podkowie przy ul. Kilińszczaków wyrwało drzewo z korzeniami.

Czytelnicy pytają: Ignorowani od wielu lat – Mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu sprawy podwórka, bo jesteśmy ignorowani od wielu lat przez Urząd Miasta w Wałczu, a radni okazują się w tej sprawie bezradni.

Dofinansowane Muzeum Ziemi Wałeckiej – Muzeum Ziemi Wałeckiej otrzymało 35 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze zostaną przeznaczone na spisanie historii Cmentarza Wojennego w Wałczu.

Sukces wędkarzy z Wałcza – Zawodnicy z koła Polskiego Związku Wędkarskiego Wałcz – Miasto wygrali Spławikowe Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Nadnoteckiego.

W kręgu tajemnic i... rowerów: Od niedzieli w Muzeum Ziemi Wałeckiej można oglądać dwie wystawy – Główne miejsce wśród eksponatów wystawy » W kręgu tajemnic « zajmuje kamienny krąg, ale są także fragment kurhanu czy elementy obrządku pogrzebowego. Wystawa została przygotowana przez pracowników działu archeologii muzeum w Koszalinie, a do jej przygotowania przyczyniło się odkrycie w Pławnie koło Czaplinka stanowiska z kręgami kamiennymi.

Czytaj i pobierz najnowsze wydanie!

Zapisz się na newsletter, by otrzymywać nowe wydanie prosto na skrzynkę mailową!

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone