Zamknij

Na wysokim szczeblu

07:54, 05.09.2018 | zb
REKLAMA
Skomentuj

Wraz z uczniami wałeckich szkół wakacje pożegnali m.in. poseł Paweł Suski, wicewojewoda Marek Subocz, ks. biskup Edward Dajczak i zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza. 3 września w Wałeckim Centrum Kultury odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego. 

W uroczystości, która rozpoczęła się mszą w kościele pw. św. Antoniego, uczestniczyli także przedstawiciele władz powiatu i poszczególnych gmin, służb mundurowych i duchowieństwa a przede wszystkim uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. To ta szkoła była gospodarzem wydarzenia.

- Wakacje, wakacje i po wakacjach. Niektórzy uczniowie mówią, że wakacje są zawsze za krótkie, chociaż te trwały wyjątkowo długo - ubolewał dyrektor ZS nr 4 RCKU Leszek Molka. - W uroczystościach zarówno rozpoczęcia, jak i zakończenia każdego roku szkolnego, obok głównych bohaterów szkolnej codzienności, czyli uczniów i nauczycieli, biorą udział goście, których obecność wśród nas określa świąteczność chwili i sytuacji, w której się znajdujemy. Dzisiaj mamy wyjątkową inaugurację roku szkolnego. Rzadko zdarza się, że taka uroczystość odbywa się w Wałczu, dlatego jest mi szczególnie miło, że to akurat ZS nr 4 RCKU jest organizatorem tej uroczystości.

Zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza odczytała list minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, która podkreślała, że zależy jej, aby szkoła była miejscem przyjaznym i bezpiecznym.

W swoim przemówieniu starosta Bogdan Wankiewicz zapewniał, że szkolnictwo średnie i ponadgimnazjalne, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia zawodowego, leży na sercu władzom powiatu.

- Zdajemy sobie sprawę, że to zaprocentuje i w sposób znaczący wpłynie na jakość dorosłego życia dzisiejszej młodzieży - przekonywał.

W podobnym tonie jako przedstawiciel rządu wypowiadał się wicewojewoda Marek Subocz.

- Nie bez powodu wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbywa się w Wałczu. Placówki, które znajdują się w mieście i powiecie są bardzo ważnymi placówkami, cieszą się zaufaniem i dobrą opinią - chwalił M. Subocz. - Rozpoczynamy realizację programów, które pozwolą na kupno tablic interaktywnych, dostęp do szerokopasmowego internetu w szkole i rozwój szkolnictwa branżowego. Jestem przekonany, że razem z samorządami rząd może uczynić bardzo wiele dobrego dla uczniów, nauczycieli i rozwoju oświaty.

Później uczniowie, którzy otrzymali najwyższą liczbę punktów podczas rekrutacji, złożyli ślubowanie i otrzymali legitymacje szkolne z rąk kurator M. Zarębskiej-Kuleszy. Po części oficjalnej z programem artystycznym wystąpili uczniowie ZS nr 4 RCKU, następnie goście pojechali zwiedzać szkołę.

zb

(zb)
REKLAMA

Komentarze (6)

BulbaBulba

4 0

Pierwsze spotkanie wyborcze kandydata na burmistrza ? 09:44, 05.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tubylectubylec

4 0

wybory trza być obecnym 15:02, 05.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sisi

4 6

ja bym rozwinol temat 7 baniek kolejnych dlugów starostwa z nazwiska chcialbym znac radnych ktorzy spuscili do konca nasz powiat, prosze o artykuł 22:21, 06.09.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MarekMarek

5 3

Proszę jak zwykle trole internetowe przed wyborami się uaktywniają. Może to straszenie rychłym bankrucwem powiatu dało efekt 8 lat temu ale teraz mieszkańcy nie nabiorą się na te kłamstwa i oszczerstwa ludzi takich jak ty którzy prą z całych sił po władzę bezwzględu na wszystko nawet po trupach aby do celu. 17:43, 09.09.2018


emerytkaemerytka

5 2

Różański i spółka widać nie śpią biedaczki nie mogą pojąć w tych swoich malutkich główkach że powiat pomimo trudności finansowych które de facto zostały zostawione po różańskim realizuje wszystkie zadania mało tego pozyskuje środki na inwestycje rzędu 90%. A że zaciąga krótko terminowe pożyczki na wkład własny czyli te 10%, który i tak zostanie zwrócony do powiatu to taki Pan Różański i jego kumpel Wiśniewski no nie mogą pojąć a raczej nie chcą bo mają w nosie dobro powiatu interesuje ich tylko skok na władzę bo są od niej uzależnieni. Panie Różański co pan dla nas przez 50 lat swojej działalności zrobił? a no nic!!! Panie Wiśniewski czy Pan myśli że ludzie dadzą się nabrać na te pan puste slogany myśli pan że nie wiem jaki z pana człowiek!!! 18:09, 09.09.2018


PazdziochPazdzioch

0 0

Miasto tylko bierze i coraz wiekszy dlug.Nie wierze w zadne Pis bo to to samo co PO.Posluchajcie co mowi pan Tadeusz Matuszyk na temat Pis i PO 19:27, 09.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone