Zamknij

Ruszyła akcja „Paczka dla Bohatera”

12:25, 27.11.2018 | mk
REKLAMA
Skomentuj

Sołtys Ostrowca i radny gminny Marek Kapecki organizuje na naszym terenie „Paczkę dla Bohatera”. Akcja ma na celu pomoc duchową i materialną dla kombatantów. Pomóc może każdy, liczy się każdy drobiazg.

- Akcję organizuję jako Polak i patriota, któremu pamięć i losy ludzi, którzy walczyli o naszą przyszłość nie jest  obojętna i chciałbym im za to podziękować. Po trochu też jako sołtys i radny wykorzystując (jeśli mogę to tak nazwać) swoje zaufanie społeczne - opowiada M. Kapecki. - W „Paczkę dla Bohatera” zaangażowałem się trzy lata temu. Zorganizowałem wtedy zbiórkę w Ostrowcu i zaangażowałem w tę akcję Niepubliczną Szkołę Podstawową w Szwecji. Akcja się udała, włączyło się w nią wielu mieszkańców Ostrowca. W tym roku postanowiłem rozszerzyć akcję na miasto i gminę Wałcz. Skierowałem do naszych włodarzy prośbę o poparcie społeczne i rozpropagowanie akcji. Czekam na odpowiedź. Poza tym lubię pomagać. Razem z waszą redakcją prowadziłem parę lat temu zbiórkę dla dzieciaków z Różewa. W zeszłym roku byłem inicjatorem zbiórki dla osób poszkodowanych w nawałnicy na Pomorzu. Dary pojechały do gminy Dziemiany. Byłem także inicjatorem uchwały darowizny dla gminy Czersk, również poszkodowanej w nawałnicy.

Paczki otrzymają kombatanci i weterani II wojny światowej i podziemia niepodległościowego. Stowarzyszenie ściśle współpracuje za Związkiem Powstańców Warszawskich, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związkiem Sybiraków i innych organizacji kombatanckich. Dodatkowo wsparciem objęci będą weterani poszkodowani w misjach zagranicznych. M. Kapecki prowadzi rozmowy z prezesem  Związku Kombatantów w Wałczu, którego członkowie do tej pory nie byli objęci pomocą w ramach tej akcji.

Pomóc można na różne sposoby. M. Kapecki przeprowadzam zbiórkę żywności i artykułów gospodarstwa domowego. Można wspomóc akcję wpłatą na konto stowarzyszenia. Można również wejść na Facebooka na konto „Bazarek Paczka dla Bohatera” i wziąć udział licytacji lub przekazać coś na licytację.

- Jeśli chodzi o zbiórkę żywności, artykułów chemicznych, gospodarstwa domowego i pocztówek, którą przeprowadzam, proszę kontaktować się bezpośrednio ze mną telefonicznie. Podjadę odbiorę lub umówimy się u mnie w Ostrowcu. Pomóc może każdy i tu nie chodzi o robienie nie wiadomo jak dużych paczek. To ma być gest pamięci i podziękowania dla tych ludzi - podkreśla.

Zbiórka trwa do 13 grudnia, po tym terminie przekazane dary pojadą do Szczecina, gdzie zostaną posegregowane, popaczkowane i porozsyłane po całej Polsce do koordynatorów akcji. W dniach 15-16 grudnia paczki będą dostarczone do Bohaterów z odpowiednią oprawą i honorami.

Przekazywać można m.in. żywność z długim terminem ważności (makarony, kasze, ryż, mąka, słodycze, puszki, oleje, kawa, herbata,  itp.), artykuły chemiczne (mydła, proszki do prania, płyny do naczyń), koce, ręczniki, i tym podobne. Bardzo mile widziane są kartki świąteczne.

M. Kapecki dziękuje Michałowi Śmistowi z Centrum Ksero za bezpłatne wydrukowanie plakatów, Piotrowi Borowcowi, dyrektorowi  ZGK za udostępnienie słupów ogłoszeniowych, szkołom i przedszkolom, które zadeklarowały udział w akcji - SP nr 4, Niepublicznej SP w Szwecji, PCKZiU, Publicznemu Przedszkolu nr 9 Bajka i PP nr 6 Stokrotka.

- Nie dotarłem do wszystkich szkół i instytucji. Jestem sam w Wałczu i niestety brakuje mi czasu na odwiedziny we wszystkich placówkach w Wałczu i okolicach. Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie - zachęca M. Kapecki.

Kontakt z M. Kapeckim pod numerem telefonu 608 163 688.

(mk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone