Zamknij

Szacunek, akceptacja i zrozumienie

21:32, 04.04.2019 | Oprac. z
REKLAMA
Skomentuj

2 kwietnia - w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - jak co roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Wałczu społeczność szkolna podkreślała rolę wiedzy na temat autyzmu.

Fundacja SYNAPSIS wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie celebrowała ten dzień, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko”, bo symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest właśnie kolor niebieski.

Za sprawą organizatorek szkolnej akcji Kariny Zaremby i Aleksandry Gałeckiej SP nr 5 również zaświeciła na niebiesko, w korytarzu ustawiono wielką, podświetlaną literę A, uczniowie i nauczyciele ubrali się tego dnia na niebiesko.

Na długiej przerwie uczniowie mieli okazję stymulować zmysł węchu i dotyku, które często są zaburzone u osób ze spektrum autyzmu. Pod opieką Elżbiety Woś bawili się zrobionym przez nią zapachowym, niebieskim piaskiem kinetycznym. Osoby, które integrowały się w tego dnia z osobami z autyzmem dmuchały i podpisywały się na niebieskich balonach. W ramach integracji szkołę odwiedziły przedszkolaki z przedszkola terapeutyczno-rewalidacyjnego „Piękny Umysł” w Wałczu. Uczniowie z klasy IIIa zapewnili im mnóstwo wrażeń, bawiąc się z nimi oraz wspólnie pokonując tor przeszkód.

(Oprac. z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

top 3 najczęściej czytane


REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone