Zamknij

Quad dla strażaków

05:52, 05.06.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Strażacy KP PSP w Wałczu w poniedziałek (3 bm.) otrzymali z Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie nowy pojazd, który będzie przydatny podczas akcji w trudno dostępnych terenach.

Quad ACCES MAX800i to dwuosobowy pojazd o masie 370 kg i pojemności 800ccm.
- Pozwoli strażakom dotrzeć do rejonów trudno dostępnych, gdzie większe pojazdy nie zmieszczą się ze względu na swoje gabaryty lub masę - mówi kpt. Maciej Mleczarek, komendant KP PSP w Wałczu.

 Pojazd ma napęd 4x4, jest wyposażony w sygnalizację dźwiękową i błyskową oraz wyciągarkę. Ma również przyczepę, na której można przewieźć sprzęt potrzebny na terenie akcji, np. węże pożarnicze w lesie czy łódź ratunkową nad leśne jezioro, gdzie nie można dojechać.
- A takich obszarów mamy w powiecie Wałeckim bardzo wiele – dodaje kpt. M. Mleczarek. --  Quad może służyć również w działaniach poszukiwawczych i rozpoznawczych.

Pojazd wraz z osprzętem kosztował 29 tys. zł i został zakupiony przez Komendę Główną PSP w ramach projektu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”. W województwie otrzymały takie pojazdy tylko dwie komendy: wałecka i drawska.

Oprac. mk

Fot. KP PSP Wałcz

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone