Zamknij

Stwórz nowoczesne i stylowe mieszkanie. Zainwestuj w ozdobną sztukaterię!

14:01, 19.09.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Z czym kojarzy Ci się sztukateria? Czy oczami wyobraźni widzisz mieszkanie w zabytkowej kamienicy albo wędrujesz pamięcią do odwiedzanych kiedyś muzeów znajdujących się w zamkach i pałacach? Prawdopodobnie znalazłbyś wokół siebie sporo podobnie myślących ludzi. Przez wiele lat sądzono, że ta forma ozdabiania wnętrz jest zarezerwowana właśnie dla takich budowli. Sztukateria utorowała sobie jednak drogę do serc ludzi, przybierając nowoczesną, minimalistyczną formę. Sprawdź – może i Ty się w niej zakochasz?

 

Twój salon lub sypialnia są niewielkie? Listwy ozdobne okażą się idealne

 

Mając w pamięci okazałe wnętrza pałaców albo zabytków, jesteśmy przekonani, że w naszym małym mieszkanku sztukateria będzie wyglądała niekorzystnie. Co prawda potrzebuje ona miejsca, by doskonale się zaprezentować, ale dzięki kilku trikom poczuje się świetnie również na małej powierzchni. Jeśli dysponujesz niedużym salonem połączonym z aneksem kuchennym, śmiało możesz postawić na nowoczesne listwy znajdujące się tuż pod sufitem. Warto pamiętać, że współczesne mieszkania w blokach nie są tak wysokie, jak te w starych kamienicach, dlatego lepiej będzie zamienić pucołowate cherubinki i winne grona na futurystyczne linie oraz wyżłobienia, jakie nadadzą ozdobie charakteru. Natomiast między ścianą a podłogą dobrze będą prezentować się gładkie listwy z nieco twardszego materiału, który łatwo nie ulegnie uszkodzeniu. Zwykle te ostatnie elementy sztukaterii są nieco szersze, co dodaje pomieszczeniu niekwestionowanego uroku.

 

Wybierz swój ulubiony motyw sztukaterii i ciesz się stylowym wnętrzem!

 

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu używano sztukaterii do zakrycia uszkodzeń na ścianie, dziś jest z powodzeniem stosowana w domach i mieszkaniach – głównie ze względu na walor estetyczny. Różnorodne formy dekoracji listew, paneli czy rozet pozwalają na podkreślenie indywidualnego stylu właściciela domu oraz na stworzenie przyjaznej przestrzeni, w której on i jego domownicy będą z przyjemnością spędzać czas. Dobrze dopasowana, elegancka sztukateria wewnętrzna idealnie komponuje się z meblami, kolorami ścian czy dodatkami. Wystarczy tylko pamiętać, żeby zawieszane ozdoby w żaden sposób nie przytłaczały wnętrza. Eksperci z firmy Abakus Team zalecają stosowanie sztukaterii na dużym metrażu albo zdecydowanie się na gładkie, nowoczesne listwy montowane przy suficie, a także przy podłodze. W przypadku obszernego mieszkania albo domu wolnostojącego świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju kolumny, gzymsy i ozdobne detale. Niezależnie od tego, ile metrów kwadratowych masz do dyspozycji, pamiętaj o jednej zasadzie: ściana, na której umieścisz sztukaterię, powinna być widoczna z daleka. Nic bowiem nie eksponuje jej lepiej, niż wolna przestrzeń.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WałczaninWałczanin

0 0

Droga sztukateria jest dobra w bogatszych miastach gdzie inwestowanie się opłaca a tu w mieście upadłym każda złotówka zainwestowana jest stracona. 19:50, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone