Zamknij

Własny domek holenderski to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie potrafią długo pozostawać w jednym miejscu

13:24, 11.08.2020 P.K Aktualizacja: 13:24, 11.08.2020
Skomentuj

Stabilizacja uporządkowanego życia niewątpliwie ma swoje plusy. Jednak przysłowiowe zapuszczanie korzeni wiąże się ze sporym ryzykiem wpadnięcia w nudną rutynę, co niektórych doprowadziłoby na sam skraj wytrzymałości. Po prostu są tacy, którzy świetnie odnajdują się w permanentnej zmianie i lubią, kiedy w ich życiu dużo się dzieje. Znajdują nową pracę, przenoszą się z miasta do miasta... tylko najbliższa rodzina stanowi stały element. Osoby prowadzące tak dynamiczny tryb życia z pewnością zainteresują się domkami holenderskimi.

 

Mieszkanie jak w przyczepie kempingowej, tylko wielokrotnie większej i znacznie bardziej komfortowej

 

Przeprowadzka to zawsze spore wyzwanie logistyczne. Poza tym zanim nowy lokal uda się urządzić zgodnie z własnymi preferencjami, musi minąć trochę czasu. A gdyby istniała możliwość przeniesienia „swoich 4 ścian” do nowej lokalizacji w stanie nienaruszonym, jeden do jednego? Dokładnie taką sposobność stwarzają domki holenderskie, nazywane również angielskimi lub po prostu domami na kółkach. Specjaliści z polskiej firmy Holiday Sport, która importuje i buduje tego rodzaju konstrukcje, zwracają uwagę na ich mobilność oraz relatywnie niskie koszty utrzymania. Sam zakup całorocznego domku holenderskiego na własność to czasami wydatek ponad 10-krotnie mniejszy, niż nabycie mieszkania w dobrej dzielnicy na obrzeżach miejskiej metropolii. Ponadto ustawienie budynku na działce wymaga znacznie mniej formalności, niż rozpoczęcie budowy domu stojącego na fundamentach.

 

Wyposażenie domków holenderskich w niczym nie ustępuje sprzętom przeznaczonym do stacjonarnych lokali

 

Nie trzeba posiadać ziemi na własność, by móc zamieszkać w chatce na kółkach. W zupełności wystarczy dzierżawa. Co równie istotne, przy zasiedleniu na własny użytek nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę, wystarczy zgłoszenie obiektu do starostwa powiatowego. Urzędnicy mają 30 dni na wydanie decyzji, a jeśli w tym czasie nie wpłynie odmowa – można stawiać domek holenderski. Trzeba tylko pamiętać o nieznacznym przesunięciu domku holenderskiego po upływie 120 dni, zgodnie z przepisami na temat tymczasowych konstrukcji budowlanych. Co się zaś tyczy wnętrz, te prezentują się bardzo dobrze. Eleganckie meble, komplet wyposażenia kuchennego, dostęp do zaplecze sanitarnego, wydajne ogrzewanie... Po podłączeniu wszystkich instalacji i mediów można do woli korzystać z wszelkich cywilizacyjnych wygód. A kiedy okoliczności dojrzą do tego, by zmienić miejsce zamieszkania, pozostanie tylko przetransportować domek holenderski na kołach w nowe miejsce.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%