Zamknij

Zostań członkiem młodzieżowej rady

10:57, 15.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

 

Organizują wydarzenia na rzecz młodzieży, analizują jej sytuację w regionie, przekazują stanowisko przedstawicieli młodzieży władzom samorządowym i regionalnym czy doradzają przy ocenie projektów w Programie Społecznik.

 

To tylko przykłady zadań, które należą do Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z dwóch przedstawicieli powiatu wałeckiego jest w niej Maciej Markowski, były sekretarz MR, aktualnie jej radny (na zdjęciu pierwszy z lewej). Drugim reprezentantem naszego terenu jest Patryk Kleist z Chwiramu.

- Jeśli chcesz stać się członkiem RMWZ i aktywnie działać na rzecz Pomorza Zachodniego, to miejsce właśnie dla ciebie - zachęca M. Markowski. - Na pewno jest to bardzo ciekawe przeżycie, którego nie da się łatwo zapomnieć. MRWZ otwiera drzwi do większej polityki oraz daje niesamowite możliwości działania.

Podczas zeszłorocznej kadencji RMWZ wypracowała trzy znaczące projekty.

- Pierwszym jest analiza potrzeb młodzieży województwa zachodniopomorskiego, w której wzięło udział ok. 10 tysięcy osób w wieku od 15 do 24 roku życia. Sprowadza się ona do najistotniejszych potrzeb, których domagają się młodzi ludzie w sferze sportowej, publicznej, kulturalnej i szkolnej - podkreśla M. Markowski. - Drugi projekt nazwany został zachodniopomorską kartą młodzieży, która ma ułatwić życie młodzieży i jest to w pewnym stopniu odpowiednik karty dużej rodziny, z tym że będzie to forma elektroniczna, dzięki której będziemy mieli zniżki w transporcie, teatrze, kinie, restauracji czy sklepie. Poza zniżkami dzięki aplikacji karty młodzieży będziemy mogli również odwiedzić ciekawe miejsca, czy dowiedzieć się czegoś o historii danego miasta za pomocą kodu qr. Używając kartę zbieramy punkty, które możemy wymienić na gadżety i nagrody związane z Zachodnim Pomorzem. Trzeci projekt nazwany został akcja menstruacja, czyli wsparcie damskiej części młodzieży. Mówimy tu o kompleksowym wsparciu w szkole oraz wyposażeniu placówek publicznych w pojemniki z podpaskami i tamponami.

 - Młodzi mają wpływ na to, w jakim kraju, regionie czy mieście będą żyć. Chcemy słuchać ich oczekiwań i współpracować. Tak, aby ich świat obecnie i w przyszłości był pełen otwartości, tolerancji i szacunku do wolności - mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Rada Młodzieży WZ jest ciałem konsultacyjnym powołanym przez marszałka województwa. Wpływa na rozwój polityki młodzieżowej, stwarza możliwości nawiązywania współpracy, służy jako miejsce wymiany doświadczeń i opinii, a także wypracowuje rekomendacje młodzieży, które są następnie przekazywane władzom regionalnym, krajowym i ciałom europejskim. Jej członkowie spotykają się zwykle w Szczecinie minimum raz na kwartał, tym samym reprezentują głos swoich rówieśników na szczeblu regionalnym. W razie braku możliwości organizacji spotkań w trybie stacjonarnym, sesje i spotkanie robocze odbywają się w trybie zdalnym.

Nabór uzupełniający kandydatów, którzy w 2021 roku będą wyrażali opinię młodzieży, prowadzi sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego. Swoich reprezentantów mogą zgłaszać podmioty takie jak: młodzieżowe organizacje pozarządowe, młodzieżowe rady miast i gmin oraz organizacje działające na rzecz młodzieży, m.in. samorządy uczniowskie i organizacje akademickie. W ramach naboru wyłonionych zostanie 5 kandydatów.

Wypełnione i podpisane zgłoszenie należy przesłać do 16 lutego br. na adres e-mail: [email protected].

mk, fot. biuro prasowe UMWZ

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

dupowlazdupowlaz

5 1

A pozniej sie wyloni bolszewiK..... Inaczej go odrzuca jak innych ktorych pozwalniali bo sie nie podporzadkowali. 20:15, 15.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jelopjelop

6 0

Organizacje akademickie:) Jak to brzmi.O losie Walcz i uniwersytet jak JAREK OGAREK! 20:17, 15.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dobry wieczerdobry wieczer

5 0

No to teraz budujemy tarasy za Unijne pieniadze:).Pozniej zostanie dlug i kryzys w kryzysie.Grunt to pieniadze podzielone.Projekcik zrobi nowo powolany kolega a dworzec kiedy ?Czekacie jak sie rozpadnie i wtedy pan mec. po fachu zadba aby wspolnie podzielic dla kazdego. 21:30, 15.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaszczurJaszczur

3 0

Patrząc na te twarze to pierwsze skojarzenie toz to jakieś cioty, wypacykone mami synki. Już kariery politycznej zachłanni. Może by tak pierw do prawdziwej pracy ???? 08:43, 19.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%