Zamknij

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach?

12:42, 19.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Czasy są niepewne, wirus szaleje, a nieprzewidziane zdarzenia mogą z dnia na dzień zmienić całkowicie nasze życia. Czy można jakoś się przed tym uchronić? Odpowiedzią na to pytanie są różnego rodzaju ubezpieczenia dostępne na rynku. W tym tekście opowiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach

Zanim zaczniemy

Sezon zimowy trwa w najlepsze, a narciarze czekają na zmianę panujących obostrzeń. Jeśli jesteś jedną z osób, która nie może doczekać się możliwości swobodnego uprawiania sportu bez widma ponownego zamknięcia obiektów, powinieneś już dzisiaj zainteresować się ubezpieczeniem sportowym. W tym poradniku znajdziesz więcej informacji.

Dlaczego warto się ubezpieczać?

Poniżej znajdziesz szereg informacji, które przybliżą Ci temat ubezpieczeń.

Ubezpieczenie jest inwestycją – czasami polisy są sprzedawane jako produkty inwestycyjne, ale samo ubezpieczenie nie przynosi korzyści finansowych. Lepiej traktować produkt jako sposób na ochronę przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń.

Niektóre ubezpieczenia są obowiązkowe, a inne nie – w przypadku polisy OC prawo wymusza na właścicielu pojazdu objęcie go ochroną. Z kolei wszelkiego rodzaju ubezpieczenia na życie są już w pełni dobrowolne.

Doradca chce zarobić – jeśli korzystasz z usług doradcy ubezpieczeniowego, to powinieneś wyznawać zasadę ograniczonego zaufania. Co to oznacza? Lepiej będzie, jeśli zweryfikujesz każdą ofertę samodzielnie. Ufaj, ale kontroluj.

Ubezpieczenia nie chronią przed wszystkim – w zależności od tego, jaką polisę wybierzesz, taki zakres ochrony uzyskasz. Nie możesz oczekiwać, że ubezpieczenie komunikacyjne będzie chronić Twój dom. Każde rozwiązanie ma ograniczony zakres ochrony zgodny ze swoją specyfikacją.

Czytaj OWU – Ogólne Warunki Ubezpieczenia to bardzo ważny dokument, w którym znajdują się wszelkie informacje dotyczące polisy. Powinieneś bezwzględnie zapoznać się z zapisami dotyczącymi ewentualnego wyłączenia od odpowiedzialności oraz szczegółowego zakresu ochrony.

Bądź dociekliwy – pamiętaj, że ubezpieczenie to produkt, który z założenia ma Cię chronić. Oznacza to, że powinieneś być pewny w 100% tego, co podpisujesz. Bądź dociekliwy, zadawaj pytania i sprawdzaj, to co znajdujesz w ofertach. Lepiej wyjść na osobę, która chce dużo wiedzieć niż potem przykro się zaskoczyć. Jeśli zainteresował Cię temat ubezpieczeń, sprawdź, jak kredyt hipoteczny łączy się z polisą na życie: https://www.czikczik.com/spoleczenstwo/mieszkanie-na-kredyt-a-polisa-na-zycie/

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%