Zamknij

Radni na wagarach

22:16, 10.06.2021 | piotr, fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

Nieobecność 7 radnych z ugrupowania Wspólnie dla Gminy Tuczno na obrady sesji Rady Miejskiej spowodowała, że zabrakło kworum. Przez to pozostali radni nie mogli podjąć ważnych dla miasta i gminy uchwał.

Zwołana przez pełniącego obowiązki burmistrza Tuczna Piotra Pierzyńskiego XXVII sesja miała odbyć się 9 czerwca. Najważniejszą uchwałą było zobowiązanie burmistrza Tuczna „do podjęcia wszelkich możliwych działań w celu wstrzymania budowy bioelektrowni w miejscowości Marcinkowie do czasu zakończenia wszelkich procedur administracyjnych związanych z ustaleniem warunków zabudowy oraz pozwolenia na budowę dotyczącą tej inwestycji”.

Wszystko wskazuje na to, że absencja była celowa, a brak siedmiorga radnych nie pozwalał na podejmowanie zobowiązujących decyzji. Nawet jakby uzyskano kworum, nie wiadomo kto miałby prowadzić obrady pod nieobecność przewodniczącego Rady i jego zastępcy.

Na sesję nie pofatygowali się: przewodniczący Z. Kurkiewicz, jego zastępca P. Bartoszuk, M. Błażewicz, A. Mozelewski, D. Kriger, W. Szczęsna i przebywający za granicą P. Kowalisko.

- Wnioskowałem o zwołanie tej sesji, ponieważ jest wiele niezwykle ważnych spraw społecznych do załatwienia - mówi P. Pierzyński. - Chciałbym mieszkańcom przekazać informację, czego miały te uchwały dotyczyć. Chcemy uruchomić miejską plażę i niepodjęcie dzisiaj uchwały spowoduje, że nie będzie można zatrudnić ratownika i plaża nadal będzie niestrzeżona. Bardzo ważny projekt mówił o podjęciu działań w sprawie budowy bioelektrowni w Marcinkowicach. Na sesję przybyli mieszkańcy tej miejscowości, lecz uchwała nie zostanie podjęta. Chciałbym, aby wszyscy przeciwnicy tej inwestycji zjednoczyli siły i działali wspólnie. Jak widać sprawy tak ważne nie są dla niektórych radnych zbyt istotne. Widzicie państwo, jak działają niektórzy radni i myślę, że w kolejnych wyborach wyciągniecie wnioski. Kolejnym projektem była uchwała o zasięgnięciu opinii komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej w Tucznie. Przygotowałem ten projekt, ponieważ uważam, że SM generuje zbyt duże koszty. Chcieliśmy również określić wzór wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego i teraz MOPS nie będzie mógł tego dodatku przyznawać. Wykluczono mieszkańców z możliwości ubiegania się o ten dodatek. Mieliśmy również dokonać zmian w budżecie, a przez niepodjęcie uchwały będą problemy z dowozem osób niepełnosprawnych na szczepienia.

Obrady zbojkotowali radni związani z byłym burmistrzem K. Harą, ponieważ przy procedowaniu projektu uchwały o wstrzymaniu inwestycji w Marcinkowicach znaleźliby się między młotem, a kowadłem. Podnosząc rękę za uchwałą naraziliby się byłemu burmistrzowi, natomiast będąc przeciw wywołaliby gniew mieszkańców Marcinkowic. Więc postanowili „zachorować” i nie brać na siebie odpowiedzialności.

Jeżeli taka obstrukcja będzie trwała dłuższy czas, wojewoda może rozwiązać Radę i zarządzić nowe wybory.

- Mnie za bardzo nie interesuje, czy grupa radnych uczestniczy, czy też nie w obradach - komentuje były burmistrz Krzysztof Hara. - Uważam, że projekt deklaracji na dodatki mieszkaniowe można procedować, a mieszkańcy mogą wnioski nadal składać. Sprawę plaży można było załatwić na początku roku, a nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. To pokazuje, że się źle dzieje. Jeżeli chodzi o strażnika miejskiego to pytam: jak pełniący obowiązki burmistrza wyobraża sobie swoją pracę? Premier powołał go, aby utrzymywał działanie urzędu, a nie po to, aby dokonywał kadrowych roszad. Człowiek przeszedł operację, chce wrócić do pracy, a słyszy: znajdź sobie nowe zajęcie, ponieważ ja mam na twoje miejsce asa z Szydłowa. Ja się cieszę, że część radnych nie poszła na sesję. Pokazali, że p.o. burmistrza nie będzie robił roszad, krzywdząc osoby z gminy. Projekt tej uchwały powinien być dyskutowany na komisjach i należało zrobić analizę. Straż Miejską można zlikwidować, lecz pracownika na zarządzaniu kryzysowym powinno się zostawić. Pan Pierzyński uwierzył, że już jest pełnoprawnym burmistrzem. Potrafi nawet mówić do ludzi: sprawę załatwimy po wyborach. W temacie inwestycji w Marcinkowicach od dwóch miesięcy obserwuję licytację kto napisał więcej donosów lub rozpowszechnił więcej nieprawdziwych informacji na temat bioelektrowni. Jak można mówić o uchwale, która nie niesie za sobą żadnych skutków prawnych? Czy brak uchwały nie zobowiązuje P. Pierzyńskiego do działań? Uchwała jest potrzeba Kityńskiemu i Gajzlerowi, aby pokazali, że radni z obozu Hary nie chcą głosować za tą uchwałą. Czyli są w jakimś układzie. Człowiek który nie odróżnia sadzenia od siewu wypowiada się na temat procesów chemicznych i nie wie, czy będzie śmierdziało, czy też nie. Ktoś w majestacie prawa uzyskał wszelkie pozwolenia i inwestycja może powstać, a ktoś poza prawem chce to wstrzymać. Przecież to jest jakiś układ zamknięty.

(piotr, fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (28)

nick nick

43 4

Narel + Hara = Nara 22:35, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec Mieszkaniec

44 5

Hara won! Przestań już mieszać chory człowieku. A radni haradni jak wy możecie patrzeć w lustra? Obrzydliwa mafia 22:41, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

🤣🤣

37 4

Odklej się już od tego stołka...nic już nie uważaj. Weź Wojtka na spacer żeby ludzie nie zapomnieli kto go wystawił. 23:04, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarMar

35 4

Hara układ zamknięty to ty masz z wanią, zacznij się leczyć tylko na nogi bo na głowę już zapuźno. 23:38, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

28 3

Mieszkancy Gminy Tuczno,
teraz widac dokladnie czyje interesy wspieraja radni bylego burmistrza, harowcy wam tylko profity i honory w glowach....wasze kadencje sie skoncza w wstyt zostanie.
Czy w Gminie bedzie czyste powietrze i czysta woda .... na tym wam zupelnie nie zalezy ,czy wy harowcy nie macie dzieci , wnukow aby dla ich przyszlosci zatroszczyc sie, aby mialy one skrawek czystej ziemi na ktorej moglyby zyc?
Moze jeszcze jedno slowo do kandydata na burmistrza,
panie Narel
te pana potajemne spotkania i przekazywanie dokumentow na drodze z Tuczna do Martew z pana "szpiegeim" "informatorem" (niepotrzenbne skresl).... zapros sobie pan te pania do domu lub biura i przy kawie lub herbacie tez mozna te dokumenty przekazac.

Pelna konspiracja ale chyba jednak nie tak do konca.
09:42, 11.06.2021

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

tez martewtez martew

1 10

mam już dość tych etykiet- harowcy , tacy i siacy, to zawsze tworzy podziały, a dopóki one będą - będą wojny; ci "harowcy" to też ludzie, którym lepiej pokazać inny styl działania a nie znowu kogoś wykluczać; mozna powiedzieć pisowcy, gezjlerowcy albo mikołajczykowcy... i czemu miałoby to służyć niby? tylko podziałom. Czysta woda ok , przyroda jak najbardziej- ale szczujni mam dość 12:41, 11.06.2021


TucznoTuczno

12 0

Do tez martew czepiasz się nazwy harowcy A to określenie sposobu i metod działania. A te metody urągają godności człowieka więc nie pisz o szczuciu, nikczemnikom mówimy NIE !!! 13:30, 11.06.2021


do tez martewdo tez martew

11 0To moze zasugeruj jak moznaby nazwac grupe radnych, poplecznikow bylego burmistrza ktorzy bojkotuja sesje miasta tylko dlatego aby przypodobac sie swojemu promotorowi a nie narazic sie na niechec mieszkancom Marcinkowic.
- piszesz: "ci "harowcy" to też ludzie," - powiedzialbym ze wynosza sie ponad ludzi.
- przasledz sobie materialy z sesji Rady Miasta (w sieci sa dostepne) Kto kogo wykluczal i gardzil na sesjach.
- piszac ze pan Narel jest wychowankiem, latorosla, Juniorem albo trampkarzem pana Hary to nie sa zadne podzialy, to jest faktem a nie pomowieniem.

Seniora Hare odwolano a trampkarz ( lub jak kto woli najwiernieszy zolnierz Hary) stoi juz w kolejce na fotel burmistrza......nie trzeba byc jasnowidzem aby wiedziec ze gdyby ten pan wygral to w Tucznie bedzie kontynuowana linia bylego burmistrza.
koryto dla swoich moznaby rzec, moze wtedy znalazlaby sie nawet jakas posadka dla bylego burmistrza,
gdyby jakims cudem biosmierdziadla nie wypalily. 13:33, 11.06.2021


też Martewteż Martew

3 0

"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."

Martin Luther King
13:06, 12.06.2021


do tez Martewdo tez Martew

0 0

"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."

Martin Luther King

Bardzo madry cytat madrego czlowieka...tyle tylko ze do polskich raliow ma on sie nijak do aktualnej rzeczywistosci.

Bylbym bardziej zadowolony gdybys odpowiedzial mi na zadane do Ciebie pytania.
17:01, 12.06.2021


jolkajolka

19 1

przykre ze wam zycie na takich *%#)!& uplywa, wojenki podjazdowe, jakos niewiele w tej polityce lokalnej miejsca widze dla dobra mieszkancow, spraw miasta i gminym, tylko uklady i ukladziki. To juz chyba niestety specyfika tego typu malych, lokalnych spolecznosci. Chyba jedynym wyjsciem sa nowe wybory i wybor radnych, totalnie nowych, swierzych pod nikogo nie podczepionych, moze wtedy sie cos zmieni... na lepsze. Ps nie jestem z tuczna, kiedys leczyl sie tu moj ojciec, dlatego zagladam "w necie"w te rejony. Nie zmarnujcie tego co macie, czystych wod, jezior, lasow. Nie ludzcie sie nie powstanie u was jakis wielki zaklad przemyslowy z pensja w wysokosci sredniej krajowej. Brak polozenia przy trasach drogowych, specjalistow IT, agnomeracji w odleglosci paru kilometrow itp
Jesli wpuscicie do siebie smrod, trucicieli- to zniszczycie to co macie najcenniejszego na czym jeszcze mozna cos zbudowac. Czym wtedy przyciagniecie do siebie turystow, kuracjuszy?. Czytam ze Walcz wpuscil do siebie Ozen i sa jak widze tarcia, najdelikatniej rzecz ujmujac
Wasza lokanna mala ojczyzna, wasze zycie i codziennosc, no i WASZE DECYZJE powodzenia zycze 10:37, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W końcu!W końcu!

17 1

Tuczno potrzebuje spokoju, nie kłótni! Wybierzmy mądrze w niedziele i idźmy do przodu! 12:39, 11.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MamaMama

0 1

A kto nam ten spokój zapewni? 13:06, 11.06.2021


BonerBoner

3 2

L4 dla darmozjadów... 19:03, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

walczaninwalczanin

4 1

Zachecam do odsluchania przebiegu spotkania specjalistow i naukowcow medycznych 20:44, 11.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

walczaninwalczanin

3 1

Youtub"Powstało Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców" 20:45, 11.06.2021


hwrhwr

4 1

Taka sama jak w Walczu 20:59, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeonLeon

6 1

Jolka, dziękuję jako mieszkaniec Tuczna za "mądry" komentarz. Może Ci niezdecydowani po przeczytaniu Twoich słów pójdą po rozum do głowy i zdecydują czego chcą dla dzieci i wnuków. Może opinia kogoś z zewnątrz przemówi im do rozsądku. Mówi się że już za późno na powstrzymanie budowy śmierdzieli. Ci którzy tak myślą niech dalej nic nie robią, bo tak najwygodniej. Jednak Ci którym choć trochę zależy na przyszłości gminy, niech wezmą d... w troki i niech chociaż wezmą udział w wyborach. Zagłosujcie wedle własnego uznania lecz miejcie na uwadze czyste powietrze i nie skażone środowisko a na tym nie wszystkim kandydatom zależy. 22:15, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeonLeon

4 1

Jolka, dziękuję jako mieszkaniec Tuczna za "mądry" komentarz. Może Ci niezdecydowani po przeczytaniu Twoich słów pójdą po rozum do głowy i zdecydują czego chcą dla dzieci i wnuków. Może opinia kogoś z zewnątrz przemówi im do rozsądku. Mówi się że już za późno na powstrzymanie budowy śmierdzieli. Ci którzy tak myślą niech dalej nic nie robią, bo tak najwygodniej. Jednak Ci którym choć trochę zależy na przyszłości gminy, niech wezmą d... w troki i niech chociaż wezmą udział w wyborach. Zagłosujcie wedle własnego uznania lecz miejcie na uwadze czyste powietrze i nie skażone środowisko a na tym nie wszystkim kandydatom zależy. 22:16, 11.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SAMANTA DEREKSAMANTA DEREK

0 0

DZIĘKUJĘ ZA OPOWIEŚCI O MOŚCIE PANIE PREMIERZE - JEST PAN JUŻ BOHATEREM NARODOWYM....WSZYSTKO NIEMCY ZNISZCZYLI...OJ BĘDZIECIE MIELI CIENKO W UNII NIEMIECKIEJ...DZIĘKUJĘ KONFEDERACJI I JANUSZOWI JASKÓŁCE - WIELKI ŁAD ZAPROWADZACIE DZIĘKI UPADŁEJ JUŻ GOSPODARCE - DZIĘKUJĘ - DZIĘKUJĘ..DZIĘKUJĘ PANOM MINISTROM O DYSKUSJE I SIEDZENIE NA STOŁKACH...A ROZWOJU DLA MŁODYCH LUDZI NIE WIDAĆ...dziękuję...DZIĘKUJĘ...-DZIĘKUJĘ ZA WAŻNY PROBLEM...DZIĘKUJĘ ARTUROWI ZANIECKIEMU I MECENASOWI A TAKŻE KONFEDERACJI..DOBRA ROBOTA - PRZYJDZIECIE PO ODZNACZENIE...WIĘCEJ TAKICH PROGRAMÓW...Artur Głowacki
Www.artur-prezydent.pl
Www.artur-prezydent.pl
Www.artur-prezydent.pl
Www.artur-prezydent.p ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
A OPODATKOWAĆ NALEŻY MALINKĘ W WAŁCZU KTÓRA NIE MA KAS FISKALNYCH ORAZ WWW.PRETTY.WAW.PL 13:09, 15.06.2021


tubylectubylec

8 1

dorwały się dorosłe dzieci do ;WŁADZY;i bawią w POLYTYKIE chociaż nic nie wiedzą my radni pis, po, niezależni, hary jak w sejmie prawie jaki to ja jestem ważny ŻYCZĘ MĄDREGO WYBORU BO TO WASZA I DZIECI PRZYSZŁOŚĆ dość oszołomów partyjnych nie bierzcie przykładu z wałcza tu nie ma przyszłości trzeba uciekać 10:43, 12.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

1 2

"- piszesz: "ci "harowcy" to też ludzie," - powiedzialbym ze wynosza sie ponad ludzi." a oni myśla tak o was
"- przasledz sobie materialy z sesji Rady Miasta (w sieci sa dostepne) Kto kogo wykluczal i gardzil na sesjach."- wy gardzicie nimi , czym się różnicie?
"- piszac ze pan Narel jest wychowankiem, latorosla, Juniorem albo trampkarzem pana Hary to nie sa zadne podzialy, to jest faktem a nie pomowieniem."- to jest wyzwisko , fakty i dyskusje wyglądają inaczej 13:34, 12.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do .do .

1 1

" Nie boję się określeń, że jestem człowiekiem byłego burmistrza."

To jest cytat wypowiedzi pana Narela ktory pojawil sie w Extra Walcz z 13.04.2021.....o czym Ty czlowieku
piszesz???? jakie wyzwiska??? jakie inne dyskusje??? To sa fakty !

No chyba ze nalezysz to tej grupy ktora uwaza jak to mowil klasyk

https://www.youtube.com/watch?v=gktmLLVI2Xg

ale w takim wypadku powinno pasc pytanie - Czy wrto z Toba dyskutowac?

Skoro juz nasz glowny bochater sie do tego przyznaje. 16:37, 12.06.2021


GerdaGerda

7 4

Sposób protestu radnych przeciw politycznym wyczynom Pana Burmistrza nie trafiony. Oczywiście rzucił światło na działania Burmistrza. Sesja typowo wyborcza. Polityka kadrowa to kolesiostwo. Zwalnia się ludzi miejscowych a zatrudnia kolegów partyjnych z Walczą i okolic. Ale to już kilka dni i zapomnimy o tym politruku 14:30, 12.06.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

😂😂

9 1

Jaka sesja? Przecież się nie odbyła 🤣😂😉 Podaj nazwisko jednego zwolnionego❗Co za bzdury😁 16:08, 12.06.2021


GerdaGerda

3 4

I całe szczęście że sie nie odbyła, bo politruk i bezrobotny tylko czekali by coś ugrać przed niedziela. A do pracy w um.. już kolejka się ustawia, tylko czeka na wygrana PP. No niestety aby zatrudnić kolesiów trzeba kogoś zwolnić. Panie Andrzeju K. niech Pan się nie poddaje i nie zastraszy 16:36, 13.06.2021


CzłopianinCzłopianin

4 1

Współczuje Wam Tuczno - my za to mamy nieudolną władzę w Człopie. Burmistrz nauczyciel czyli nic nie potrafiący a wice szkoda gadać 16:44, 13.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SAMANTA DEREKSAMANTA DEREK

0 0

DZIĘKUJĘ ZA OPOWIEŚCI O MOŚCIE PANIE PREMIERZE - JEST PAN JUŻ BOHATEREM NARODOWYM....WSZYSTKO NIEMCY ZNISZCZYLI...OJ BĘDZIECIE MIELI CIENKO W UNII NIEMIECKIEJ...DZIĘKUJĘ KONFEDERACJI I JANUSZOWI JASKÓŁCE - WIELKI ŁAD ZAPROWADZACIE DZIĘKI UPADŁEJ JUŻ GOSPODARCE - DZIĘKUJĘ - DZIĘKUJĘ..DZIĘKUJĘ PANOM MINISTROM O DYSKUSJE I SIEDZENIE NA STOŁKACH...A ROZWOJU DLA MŁODYCH LUDZI NIE WIDAĆ...dziękuję...DZIĘKUJĘ...-DZIĘKUJĘ ZA WAŻNY PROBLEM...DZIĘKUJĘ ARTUROWI ZANIECKIEMU I MECENASOWI A TAKŻE KONFEDERACJI..DOBRA ROBOTA - PRZYJDZIECIE PO ODZNACZENIE...WIĘCEJ TAKICH PROGRAMÓW...Artur Głowacki
Www.artur-prezydent.pl
Www.artur-prezydent.pl
Www.artur-prezydent.pl
Www.artur-prezydent.p
A OPODATKOWAĆ NALEŻY MALINKĘ W WAŁCZU KTÓRA NIE MA KAS FISKALNYCH ORAZ WWW.PRETTY.WAW.PL 13:08, 15.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%