Zamknij
REKLAMA

Zasłony, sposób na dekoracje okienne na każdą okazję

15:14, 14.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Choć zasłony okienne wydają się nam dekoracją bardzo klasyczną, o której już więcej nic nie można powiedzieć, to jednak tak nie jest. Te przesłony okienne są rozwiązaniem, które docenią miłośnicy praktycznie każdego stylu aranżacji wnętrz. Ponadto wyróżnia zasłony także daleko posunięta uniwersalność zastosowań, co w praktyce oznacza, że powiesimy je na karniszu nie tylko na standardowym oknie, lecz i na tym o nietypowym kształcie lub rozmiarze. Zresztą sam karnisz, który posłuży nam do ich montażu, może być i elektryczny, i manualny

 

 

Wybór zasłony do dużych okien tarasowych

W wielu nowoczesnych inwestycjach mieszkańcy otrzymują do dyspozycji, przynależny do mieszkania, sporych rozmiarów balkon lub taras. Jeszcze częściej spotykamy tarasy w domach jednorodzinnych na zielonych przedmieściach. Miejsce to służy nam głównie do relaksu, lecz z drugiej strony liczne i duże okna tarasowe oraz zasłony, które na nich powiesimy, potrafią być nie lada wyzwaniem dla dekoratorów wnętrz. Przy dekorowaniu takich okien istotna jest nie tylko tkanina, ale i bardzo dokładne wykonanie zasłon. Natomiast spośród tkanin, wykorzystywanych do szycia modnej zasłony na okno tarasowe, największym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie naturalny len, wzorzysty żakard oraz elegancki welur. Choć z drugiej strony, osoby mieszkające w miastach lub mające w salonie duże okna balkonowe wychodzące na stronę południową, często wybierają materiał przyciemniający lub zaciemniający.

Zobacz film: https://youtu.be/HTGgREJvLY4

 

 

Nowe wyzwanie: skośne okno i zasłony na wymiar

Chociaż wybór zasłon na okna o ponadnormatywnym rozmiarze wiąże się z pewnym wysiłkiem, to dopasowanie zasłony na skośne okno jest jeszcze większym wyzwaniem. Oczywiście, możliwości zakupu takiej dekoracji okiennej są bardzo ograniczone, większość sklepów praktycznie nie posiada gotowych modeli, a wiele pracowni krawieckich nie podejmuje się realizacji tego typu zamówień. Natomiast zamówienie szycia zasłon na wymiar w pracowni Małgorzata pozwoli nam zyskać piękną i wykonaną dobrze przesłonę, gdyż firma ta ma odpowiednie doświadczenie i wie, jak podejść do tego wyzwania. Przede wszystkim każde z okien na poddaszu musi być traktowane indywidualnie, łatwiej jest uszyć zasłony na okna z nieco mniejszymi skosami, czyli te niemal prostokątne, ale okna zbliżone kształtem do trójkątów są prawdziwym wyzwaniem. Pomimo że zamówienie zasłony na skosy okienne może wydawać się w pierwszej chwili kłopotliwe, to tak wcale nie jest, a możliwość wyboru jednego z wielu eleganckich tkanin na zasłony okienne jest argumentem ważnym dla wszystkich osób ceniących sobie bezkompromisową elegancję.

 

Cena ciszy, czyli zakup zasłony akustycznej do domu

Mieszkając w dużym mieście, mamy możliwość nie tylko skorzystać z bardzo bogatej infrastruktury, jednak to także pewne mankamenty, jak choćby szum samochodów za oknami. Niektórzy spośród nas cenią sobie ciszę, tym właśnie osobom dedykowane są tłumiące dźwięki zasłony akustyczne, które doskonale tłumią hałas. Ich właściwości pochłaniania dźwięku wynikają z połączenia ze sobą aż trzech rodzajów tkaniny, co w efekcie skutkuje lepszym odgrodzeniem od źródła szumu niż w przypadku zwykłej kotary na oknie. Rozważając zakup zasłony okiennej, warto mieć na uwadze, że nie musimy rezygnować z pięknych i modnych motywów dekoracyjnych, gdyż zewnętrzna warstwa, wyciszającej zasłony akustycznej, jest zwykle wykonana z bardzo ładnych tkanin, a szyjąc je na miarę, sami możemy wskazać wybrany przez nas model materiału.

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%