Zamknij

Kiedy byliśmy milionerami

21:11, 20.07.2021 mj Aktualizacja: 12:39, 22.07.2021
Skomentuj

Od 11 lipca w salach Muzeum Ziemi Wałeckiej dostępna jest nowa wystawa czasowa „Pieniądze to nie wszystko…”.

Wystawa niezwykła, łącząca edukację ekonomiczną z sentymentalną podróżą do Wałcza okresu PRL i przełomu lat 90. Kanwą wystawy jest trudny czas galopującej inflacji i denominacji. Każdy wałczanin był wówczas milionerem, a muzealnicy postanowili pokazać na co i gdzie można było te miliony wydać.

Wystawa powstała dzięki zaangażowaniu trzech kobiet, które potrafiły zarazić muzealników entuzjazmem do szalonego pomysłu, jakim jest wystawa o ekonomii. Anna Chandoszko - pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia, Monika Muszyńska-Kujas i jej Fundacja „Planeta Kreatywna”, dzięki której możliwa jest realizacja projektu oraz Agnieszka Halama - autorka Kwadracików, które prowadzą widzów przez zawiłe ekonomiczne treści. Podróż w czasie do okresu PRL możliwa jest dzięki pasji kolekcjonerów, którzy udostępnili swoje zbiory - Krzysztofa Pukaczewskiego, Marcina Krężela, Wiesława Stelmacha oraz Mateusza Lasonia. Do wnętrz wałeckich sklepów okresu PRL możemy zajrzeć dzięki uprzejmości wałeckiego PSS Społem, które w tym roku obchodzi 75. rocznicę powstania.

Wystawa jest jednym z elementów projektu Letnia Akademia Finansów, realizowanego przez Fundację „Planeta Kreatywna” we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach projektu edukacji ekonomicznej.

Bankowość tego okresu możemy podejrzeć dzięki eksponatom użyczonym przez Spółdzielczy Bank Ludowy oddział Wałcz, Bank Spółdzielczy w Czarnkowie oraz Spółdzielczy Bank Ludowy Oddział Złotów.

(mj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%