Zamknij
REKLAMA

Instalacja sanitarna w domu - co trzeba wiedzieć?

08:49, 15.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Właściwy montaż instalacji sanitarnej w domu jest niezwykle ważny. Służy ona do odprowadzania, doprowadzania i rozprowadzania wody pitnej i użytkowej. Najczęściej składa się ona z takich elementów jak system doprowadzający wodę ciepłą i zimną, system odprowadzający wodę użytkową, a także system rozprowadzający wodę wykorzystywaną w centralnym ogrzewaniu.

Instalacja sanitarna w domu

Dziś trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie w domu bez dostępu do bieżącej wody. Dziś większość nowych domów podłącza się do gminnego systemu wodociągowego bądź lokalnego systemu wodociągowego. Problem jednak pojawić może się w przypadku ogrzewania. Najczęściej bowiem domy wolnostojące ogrzewane są samodzielnie. Wykorzystywane są do tego celu różne rodzaje kotłów. Wszystkie wskazane tu elementy stanowią niezależne instalacje sanitarne. Ich zadaniem jest zapewnienie dostępu do bieżącej wody oraz jej wykorzystanie do ogrzewania domu. Pod tym kątem wyróżnić można trzy rodzaje instalacji sanitarnych.

Instalacja wodna

Pierwszym rodzajem instalacji sanitarnej jest instalacja woda. Jej zadaniem jest doprowadzenie i rozprowadzenie wody wewnątrz domu. Instalacja wodna składa się z systemu rur i zaworów oraz urządzeń końcowych, wśród których wymienić można choćby baterie łazienkowe i kuchenne. W domach wolnostojących instalacja wodna składa się również z takich elementów bojlery bądź nowoczesne podgrzewacze przepływowe, które ogrzewają zimną wodę. Aby instalacja wodna działała sprawie, musi być zamontowana we właściwy sposób. Do tego celu użyć należy wysokiej jakości elementów. Dobrym miejscem do ich zakupu może być hurtownia instalacji sanitarnych AquaTeam.

Instalacja kanalizacyjna

Drugim rodzajem instalacji sanitarnej jest instalacja kanalizacyjna. Umożliwia ona odprowadzanie wody zużytej oraz nieczystości na zewnątrz budynku. Instalacja kanalizacyjna składa się z systemu rur i urządzeń sanitarnych, takich jak kolektory oraz korytka. Wszystkie niezbędne materiały i elementy do budowy instalacji kanalizacyjnej oferuje wspomniana już hurtownia instalacji sanitarnych AquaTeam.

Instalacja grzewcza

Na koniec wspomnieć trzeba o instalacji grzewczej. Służy ona oczywiście do ogrzewania domu. Powszechnie montuje się instalacje, które bazują na kotłach na paliwa stałe lub płynne. Zadaniem kotła jest podgrzanie wody zimnej, która następnie doprowadzana jest do grzejników znajdujących się w pomieszczeniach. Podgrzana woda z kotła do grzejników trafia przez system rur. Woda rozprowadzana może być mechanicznie lub grawitacyjnie. Wykorzystuje się do tego pompę ciepła. Wysokiej jakości pompy posiada w swojej ofercie hurtownia AquaTeam.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%