Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenia transportowe - jakie są najważniejsze polisy?

12:40, 03.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

W ofertach firm ubezpieczeniowych możemy znaleźć wiele propozycji stworzonych dla przedsiębiorstw działających w branży transportowej. Wynika to z faktu, że działalność w takiej branży powiązana jest z dużą odpowiedzialnością i jest obarczona dużym ryzykiem. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na różne rodzaje ubezpieczeń. Jakie są najważniejsze ubezpieczenia dla tego typu firm? Sprawdź!

 

Na jakie ubezpieczenia powinny zdecydować się firmy transportowe?

Prowadzisz firmę działającą w branży transportowej i szukasz dobrej oferty na ubezpieczenie ciągnika siodłowego? Musisz wiedzieć, że dla tej branży stworzono mnóstwo rodzajów polis. Zakres ochrony w każdej z nich można indywidualnie dopasować do potrzeb. Do zdecydowanie najważniejszych ubezpieczeń w tej branży zaliczamy: 

OC przewoźnika i spedytora,

ubezpieczenie CARGO, 

polisy dla pracowników.

Ubezpieczenie OC przewoźnika

Uznawane jest ono za najważniejsze i zarazem podstawowe ubezpieczenie dla firm z branży transportowej. I choć ubezpieczenie OCP, polisa dedykowana przewoźnikom nie jest obowiązkowa, to jednak zdecydowanie warto ją mieć. Klienci bowiem coraz częściej sprawdzają, czy dany usługodawca ma wykupioną polisę ubezpieczeniową. Podstawowa wersja ochrony zwykle dotyczy uszkodzeń towaru, utraty towaru, czy jego niedostarczenia w terminie. 

Warto jednak wiedzieć, że ubezpieczenie OC przewoźnika można rozszerzyć w bardzo szerokim zakresie. Decydując się na jego wykupienie, z pewnością warto zwrócić uwagę na to, jakie obejmuje rodzaje ładunków. Nierzadko bowiem okazuje się, że ubezpieczyciele są wyłączeni z odpowiedzialności za uszkodzenia drogich towarów takich jak np. sprzęt elektroniczny. Na pewno warto zainteresować się również tym, czy firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie, gdy dojdzie do uszkodzeń towaru podczas załadunku/rozładunku. 

Ubezpieczenie OC spedytora

To propozycja przede wszystkim dla firm spedycyjnych i tych działających w branży logistycznej. Warto zakupić ubezpieczenie OC spedytora, aby mieć zapewnioną ochroną na wypadek nieodpowiednio wykonanej zleconej usługi. Ubezpieczenie OC spedytora to dość szerokie pojęcie i może obejmować m.in. uszkodzenie towaru klienta, opóźnioną dostawę powodującą straty, czy nieumyślne spowodowanie innych szkód. 

Ubezpieczenie CARGO

To rodzaj ubezpieczenia, który obejmuje wiele ryzyk. Dotyczy ochrony mienia, czyli towaru transportowanego przez przewoźnika. W zależności od oferty zakres ochrony może dotyczyć jedynie transportów krajowych, międzynarodowych lub obu rodzajów. Warto na to zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy. Istotny jest tutaj fakt, że jest to ubezpieczenie, które obejmuje nie tylko przewozy drogowe, ale również morskie czy łączone. W zależności od tego, na jaki pakiet się zdecydujemy, ubezpieczenie CARGO może dotyczyć m.in. uszkodzenia ładunku czy kradzieży towaru. Ochrona zwykle obejmuje mienie ubezpieczonego również w przypadku klęsk żywiołowych takich jak np. pożar czy trzęsienie ziemi. 

Ubezpieczenia dla pracowników

Można by rzec, że polisy dla pracowników to dziś standard. Firmy transportowe zdecydowanie nie mogłyby funkcjonować bez kadry doświadczonych pracowników, dlatego firmy ubezpieczeniowe przygotowały dla nich specjalnie dedykowane polisy. I choć oczywiście OC przewoźnika także obejmuje pracowników, to jednak tylko wtedy, gdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci zatrudnionego. Z tego względu wielu pracodawców decyduje się na rozszerzenie ochrony. 

Chcesz poznać wszystkie koszty opisanych polis? Wypełnij zatem formularz, który znajdziesz na stronie https://ubezpieczenieonline.com.pl. Ekspert przygotuje dla Ciebie zestawienie najlepszych ofert, spośród których będziesz mógł wybrać tę najkorzystniejszą cenowo i w pełni dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%