Zamknij
REKLAMA

Lepiej ale… gorzej

00.27, 23.04.2022 . Aktualizacja: 11.25, 23.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wałeckie koło Polskiego Towarzystwa Leśnego zorganizowało dzisiaj (22  kwietnia) społeczną akcję sprzątania lasu oraz brzegów rzek i  jezior. W ciągu zaledwie dwóch godzin zebrali kilkadziesiąt 140-litrowych worów śmieci.

Pozostałości m.in. po turystach, kajakarzach, wędkarzach i rowerzystach zbierali na ścieżkach leśnych, przy szlaku kajakowym rzeki Dobrzycy oraz brzegach jezior Klubowego, Ostrowieckiego Małego, Głębokiego i przy miejscowości Rudnica.

Lasy zaśmiecone były głównie plastikowymi i szklanymi butelkami. Zdarzały się dosłownie wysypiska opon. nie brakowało oczywiście słoików, starych zabawek, baniek po olejach, aluminiowych puszek, stert reklamówek i styropianu. Wśród nietypowych znalezisk był pocisk artyleryjski 75 mm z czasów II wojny światowej i portmonetka z. "tajemniczymi" resztkami białego proszku.

„Zielonych” w akcji wsparli (w czasie wolnym od pracy) leśnicy z Nadleśnictwa Wałcz, wałeccy policjanci, miejscy i gminni strażnicy, członkowie Społecznej Straży Rybackiej i Państwowej Straży Rybackiej, strażacy OSP Szwecja oraz grono przyjaciół i miłośników przyrody.

- Co roku wracamy do Dnia Ziemi pod hasłem Czysty las, zdrowy odpoczynek - mówi Krzysztof Czub, członek PTL Oddział Nadnotecki. -  Z roku na rok widać dużą poprawę, jednak w mojej ocenie śmieci w lasach jest nadal dużo. Za dużo. Niestety w lasach jest coraz więcej opon. To poważny problem. Pamiętajmy, że las to płuca ziemi i szkoda, że korzystający z uroków lasów i rzek robią z nich wysypisko.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

mam to w .....mam to w .....

7 0

A może tak dorwać tych SZMACIARZY, którzy śmiecą, ubrać w różowe ubranko ich niech sami sprzątają!!!! To już jest smutne, że za MENELSTWO i PATOLOGIĘ trzeba cały coś robić i jeszcze dawać im kasę!! 11:22, 23.04.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Dorwać ichDorwać ich

4 0

Menelstwo i patologia wykasztani się, podetsze się papierem i zostawi, a dzieci zbierają te brudne papiery w czystymi rączkami. 10:42, 24.04.2022


JanJan

4 0

Ci co śmiecą to chochoły nie wędkarze. 05:28, 24.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%