Zamknij
REKLAMA

Dobrowolna służba wojskowa - festyn 21 maja w Wałczu

15:04, 19.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpocznie się, jeden z 32 w Polsce, piknik wojskowy w Wałczu ul. Chłodna (teren MOSiR). 

Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na pikniku działać będzie punkt rekrutacyjny, w którym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wnioseko powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).

 

Kandydat do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego ma teraz do wyboru 3 rodzaje służby wojskowej: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową, dobrowolną zasadniczą służbę wojskową (oraz dodatkowo - dwa rodzaje służby w rezerwie: aktywną i pasywną rezerwę).

 

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał  4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

 

źródło: Wojskowe Centrum Rekrutacji

 

***

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona przełomowym dokumentem dla obronności RP i polskich sił zbrojnych – Ustawą o Obronie Ojczyzny. Ustawa zawiera dostosowany do współczesnych wyzwań całokształt prawa wojskowego oraz proponuje mechanizmy finansowania jego modernizacji, jak również wskazuje model do osiągnięcia 300 tys. żołnierzy w polskich siłach zbrojnych (250 tys. w jednostkach operacyjnych oraz 50 tys. terytorialsów). Nowy rodzaj służby będzie skutecznym mechanizmem zwiększania liczebności Wojska Polskiego oraz budowania jego rezerw.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

RERE

10 4

Wałcz -> Miasto Ćpunów
Wałcz -> City of junkies
Deutsch Krone -> Stadt der Junkies 16:02, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RERE

4 7

napisałem to ja w czasie krótkiej świadomości przed kreską 18:29, 20.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RERE

6 3

Nie waż się podszywać. Miasto ćpunów i tyle. 19:17, 20.05.2022


BurKmistrzBurKmistrz

9 2

Wojsko w tym kraju powinno się w cholerę pogonić. Wystarczy zobaczyć w naszym pięknym Wałczu i uroczych okolicach. Pasibrzuchy, kobiety! leserzy, którzy poszli tam tylko po wypłatę + inne korzyści. Niestety to wspólny mianownik dla nie jednej osoby, która powinna nas bronić w czasie wojny. 09:21, 23.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

makmak

5 1

,, w tym kraju" - i wszystko jasne. 20:39, 23.05.2022


0%