Zamknij
REKLAMA

Będą auta elektryczne w wałeckiej Straży Pożarnej

12.00, 05.01.2023 .
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 3,3 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na 3 nowe wozy ratowniczo-gaśnicze oraz 5 samochodów elektrycznych i stacji ładowania dla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. 

- Siedziba Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie jest nieustannie miejscem przekazywania nowoczesnego sprzętu służącego strażakom zawodowym i ochotnikom na terenie Pomorza Zachodniego. Cieszę się, że współpraca pomiędzy Prezesem WFOŚiGW Markiem Suboczem, a Zachodniopomorskim Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Jarosławem Tomczykiem owocuje stałym podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa mieszkańców – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

Trzy nowe wozy ze sprzętem burzącym i ratowniczym

- Dzięki zakupowi przez Komendę Wojewódzką 3 nowych, terenowych samochodów ratowniczo-gaśniczych zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców i środowiska, a Strażacy będą prowadzić akcje jeszcze sprawniej. Każdy z planowanych do zakupu pojazdów będzie wyposażony w zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, autopompę, a także aparaty powietrzne oraz sprzęt burzący, ratowniczy i ostrzegawczy – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu Funduszu. Koszt zakupu tych wozów to 3 mln złotych, w tym 2 mln zł – przekazanie przez WFOŚiGW w Szczecinie środków z rezerwy celowej budżetu państwa. Postała kwota to dofinansowanie z Komendy Głównej PSP i jednostek samorządu terytorialnego.

Straż inwestuje w elektromobilność

Pięć samochodów elektrycznych i stacji ładowania – trafi przed końcem roku do Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie, Komend Miejskich w Szczecinie i Koszalinie oraz Komend Powiatowych w Stargardzie i Wałczu. Dzięki nim do atmosfery rocznie nie trafi prawie 7 ton dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń, w tym pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, NOX, a także benzo(a)pirenu.

- Jesteśmy wdzięczni, że potrzeby Państwowej Straży Pożarnej województwa zachodniopomorskiego są zauważane i możemy się tu znowu spotkać w celu podpisania umowy na dostawę pojazdów, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu. Samochody zostaną włączone do podziału bojowego w miastach, gdzie będą służyły mieszkańcom, dbając jednocześnie o środowisko, które z racji dużego natężenia ruchu jest szczególnie narażone na zanieczyszczenia – mówi nadbryg. Jarosław Tomczyk – Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP. WFOŚiGW w Szczecinie przekaże na ten cel ponad 1,3 mln zł. Koszt zakupu bezemisyjnych samochodów to ponad 1,4 mln zł.

 

źródło: Komenda Wojewódzka Straży w Szczecinie

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


walczaninwalczanin

6 2

dzieki bo te gwiazdeczki to WYGRA PIS 08:56, 07.01.2023


LanaLana

3 0

"Lubię PIS i Subocza"? Dziękujemy! Wyjaśniłem??? 17:10, 10.01.2023


Echo Echo

1 0

Sprzedaż narkotyków w Wałczu jest godna podziwu. Rodzice wstydzą się mówić otwarcie, że ich dzieci zażywają, sądząc że to ich wina. Policja wie, kto zajmuje się sprzedażą narkotyków, ale nie może nic zrobić, bo dilerzy są sprytniejsi. W Wałczu powinien odbyć się marsz milczenia, zwracający uwagę środowiska pedagogów i rodziców, i młodzieży na rosnący problem narkomanii w Wałczu.

Adrian Zalewski, ten Adrian Zalewski był dilerem narkotyków i pod koniec lat 90 handlował haszyszem, marihuaną i amfetaminą. Znany był pod pseudonimem Waha,Waszka, Wajer.
Proszę uważać na tego człowieka. 12:36, 21.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%