Zamknij

Skup aut Walcz - Jak zezłomować samochód w Wałczu

11:58, 30.06.2025 Aktualizacja: 14:56, 30.06.2025
Skomentuj

Co zrobić z problematycznym pojazdem? Rozmawiamy z Jackiem Gogaczem, właścicielem stacji demontażu pojazdów, o branży złomowania samochodów i nie tylko.. Pan Jacek prowadzi skup aut w Wałcz i dzieli się z nami najczęściej zadawanymi pytaniami.

Jakie są największe błędy, które popełniają właściciele samochodów przygotowując pojazd do kasacji?

Jacek Gogacz: Najczęściej ludzie myślą, że muszą auto dokładnie oczyścić albo naprawić drobne usterki przed oddaniem do złomu, to niepotrzebne. Samochód musi być przede wszystkim na kołach, oraz być kompletny. Ustawa zobowiązuje nas do przyjmowania kompletnych pojazdów, za każdy brakujący kg masy pojazdu będziemy musieli odjąć kwotę od wyceny. Inni z kolei zastanawiają się, czy warto wydawać pieniądze na holowanie, a my przecież odbieramy pojazd samodzielnie. Pod numerem 792 750 464  można wszystko ustalić telefonicznie.

Jakie dokumenty są absolutnie niezbędne przy kasacji pojazdu?

Jacek Gogacz: Dowód rejestracyjny pojazdu ,to podstawa . Bez niego nie możemy przeprowadzić legalnej kasacji. Potrzebny jest też dokument tożsamości właściciela. Jeśli pojazd ma współwłaścicieli, sprawa się komplikuje - potrzebne są podpisy wszystkich na upoważnieniu do demontażu pojazdu. Kartę pojazdu też warto mieć, choć nie jest bezwzględnie wymagana. Najważniejsze, żeby wszystko było czytelne i aktualne.

Jak odróżnić handlarza od legalnej stacji demontażu pojazdów?

Jacek Gogacz : Przede wszystkim stacja demontażu pojazdu zawsze wystawi Państwu zaświadczenie o demontażu pojazdu, ponadto każda stacja musi posiadać zezwolenie na prowadzenie takiej działalności, można ją sprawdzić na stronie BIP odpowiadającemu naszemu województwu. Dodatkowo, na miejscu pracownik przetnie dowód rejestracyjny oraz przebije tablice rejestracyjne. Warto sobie zdać sprawę, że pojazdy oddane na stację demontażu nie wracają już nigdy na drogę.

Przejdźmy na  aspekty środowiskowe Państwa działalności. Jak duży wpływ na ekologię ma właściwie przeprowadzana kasacja pojazdów?

Jacek Gogacz: To kluczowa kwestia dla całej branży. Odzysk z każdego auta wacha się od 80% do 95% są to głównie części mechaniczne, ale także elementy blacharskie. Reszta czyli - płyny eksploatacyjne - oleje, płyn hamulcowy, chłodniczy - wszystko to musi być odpowiednio zutylizowane. To ogromna oszczędność surowców naturalnych i energii potrzebnej do ich wydobycia. Oddawanie samochodu do pewnej stacji demontażu to działania proekologiczne.

artykuł sponsorowany

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%