Zamknij

Rodzinnie, aktywnie i weekendowo

15:34, 03.04.2018 | mk
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki unijnej pomocy Urzędu Marszałkowskiego Wałcz wzbogaci się o Centrum Aktywnej i Rodzinnej Turystyki Weekendowej.

Dofinansowanie przekazane będzie dzięki umowie, którą jutro (4 kwietnia) podpiszą w Wałczu członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska i prezes G.P. PROJEKT Paweł Żebrowski.

- Realizacja projektu wynika z potrzeb rozwojowych firmy, wprowadzania innowacyjnej oferty, dywersyfikacji źródeł przychodu, dostępu do zewnętrznego finansowania i wzrostu wydajności pracy - wylicza P. Żebrowski. - Jednocześnie jest realizacją moich prywatnych pasji, m.in. przywrócenia szkoleń żeglarskich na Jeziorze Zamkowym.

Prawie 260 tys. zł wsparcia pozwoli na stworzenie Centrum Aktywnej i Rodzinnej Turystyki Weekendowej, służącego promocji Wałcza i Jeziora Zamkowego jako idealnego miejsca do uprawiania sportów wodnych.  Eurofundusze przeznaczone będą na budowę obiektu na sprzęt i biuro wraz z salką szkoleniową, szkółkę żeglarską dla dzieci i dorosłych oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego i rekreacyjnego z żaglówkami, kajakami, rowerkami wodnymi, rowerami górskimi i MTB czy kijkami do nordic walkingu.

Całość inwestycji beneficjent oszacował na ponad pół miliona złotych. Nowe turystyczne miejsce ma być gotowe do stycznia 2019 roku. Prace przy projekcie rozpoczęły się w marcu.

Przedsięwzięcie, które ulokowano w Wałczu przy ulicy Orlej 33, wpisuje się w założenia 1 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie”, działanie 1.5 „Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych oraz inteligentnych specjalizacji”.

- Rozszerzenie zakresu działalności o usługi z zakresu turystyki aktywnej pozwoli firmie funkcjonować w obszarze, na którym wcześniej nie działała - podkreśla P. Żebrowski. - Pojawiają się więc nowe możliwości wzrostu, nowi klienci i nowa konkurencja. Dzięki wpisaniu się z nową ofertą w regionalne specjalizacje województwa zachodniopomorskiego, firma ma pewność, że jej aktywności będą kompatybilne ze strategią rozwoju regionu.

Oferta ma trafić do dzieci i młodzieży; turystów indywidualnych; rodziny z dziećmi i klientów biznesowych.

Lokalizacja i infrastruktura Centrum sprzyjać będzie organizacji 1 i 2-dniowych pobytów rodzinnych, aktywnych, firmowych itd. zarówno latem, jak i zimą. Centrum znajduje się na prywatnej działce.

- Zapraszać będziemy wszystkich po wcześniejszym umówieniu - dodaje P. Żebrowski. - Projekt zakłada wprowadzenie całorocznej oferty turystycznej, dzięki czemu przeciwdziała zjawisku sezonowości w ruchu turystycznym, m.in. będzie można skorzystać z kursu żeglarstwa lodowego czy seansu w saunie, a następnie kąpieli w przeręblu.

mk

Grafika G.P. Projekt

(mk)
REKLAMA

Komentarze (1)

BYKBYK

0 0

Brak slow jak oni sie wspieraja i dzialaja! Nigdy nie wpomne nikomu o tym miescie bo wstyd 22:27, 15.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone