Zamknij

Jak pozbyć się zarazków i brudu z miejsc produkcji bądź hodowli zwierząt?

16:41, 28.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16:42, 28.04.2021
Skomentuj

Wykonywanie codziennych obowiązków w czystych i sterylnych warunkach jest niezbędne, aby osiągnąć zamierzony cel. Niektóre miejsca są jednak mocno narażone na pojawianie się brudu w różnej postaci. Takimi obiektami są budynki inwentarskie, miejsca, gdzie produkuje się artykuły spożywcze oraz chlewnie.

Obszary te każdego dnia narażone są na błoto z podeszwy, ziemię z kopyt czy pozostałości po produkcji. Nie jest to miejsce, w którym chętnie się przebywa. Właściciele natomiast są zobowiązani do zapewnienia odpowiedniego otoczenia do realizacji zadań, muszą spełniać konkretne normy, gdyż w przeciwnym razie będą narażeni na kary. Sposobem, który w tych kwestiach wykazuje pełną skuteczność jest mata dezynfekcyjna. Jej działanie nie jest skomplikowane, a mimo to jest w stanie zapewnić oczekiwane rezultaty. Pomaga w usunięciu osadów oraz pozostałości bez udziału człowieka. Jest bezobsługowa i niemal niezauważalna. Bakterie i wirusy, które przenoszone są na podeszwach czy kopytach nie mają szans. Jest to szczególnie ważne w przypadku produkcji towarów nadających się do spożycia. Klienci muszą mieć zagwarantowane pełne bezpieczeństwo.

Czy mata dezynfekcyjna powinna być czyszczona?

Mata dezynfekcyjna jest zazwyczaj złożona z dwóch, trzech warstw mających za zadane usuwać wszelki brud w chwili przekraczania progu danego budynku. Każda z części produktu ma inne działanie, a ich połączenie gwarantuje pełne zadowolenie. Mata dezynfekcyjna nie byłaby w stanie osiągać takich rezultatów jeśli nie łączyłoby się jej ze specjalnym płynem. Dodatkowo posiadając matę należy pamiętać, aby chronić ją przed wpływem warunków atmosferycznych typu deszcz i śnieg gdyż mogłoby to osłabić jej działanie. Najlepiej jest umieścić matę pod zadaszeniem bądź w budynku. Maty należy dopasować do konkretnych otworów, nie mogą być ani za duże ani za małe. Decydując się na te rozwiązania należy mieć na uwadze, że wszystkie przejścia muszą zostać zabezpieczone. Efektem użytkowania jest sterylna przestrzeń bez względu na jej eksploatacje. W celu zachowania ostrożności dobrze jest przed każdą matą zamontować znak ostrzegawczy, który informowałby o obecności maty. Mata dezynfekcyjna wymaga sporadycznego czyszczenia. Najlepiej raz w miesiącu dokonywać czyszczenia i dokładnej pielęgnacji, gdyż przedłuży to żywotność i skuteczność artykułu.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%