Zamknij

Międzynarodowe Karate - szkolenie i zawody

11:38, 24.04.2018 | Oprac. p
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 220 zawodniczek i zawodników z Polski i Niemiec wzięło udział w zawodach  XXI międzynarodowego Pucharu Karate W.S.I. połączonego z krajowym szkoleniem W.S.I Poland.

W COS OPO na Bukowinie 21 i 22 kwietnia zawodnicy z 10 polskich oraz 2 niemieckich klubów rywalizowali w głównej sportowej imprezie W.S.I.Poland. Rozegrano 40 konkurencji z podziałem na płeć, wiek i stopień zaawansowania. Najliczniejsze ekipy w zawodach wystawił Klub Karate Shotokan w Czarnkowie oraz Klub Karate Tradycyjnego z Wałcza.

Zawodom towarzyszyło Szkolenie Krajowe W.S.I.Poland, które składało się z dwóch sesji treningowych po 2 godziny. Tegoroczny program szkoleniowy składał się z dwóch elementów: poznania nowego kata, treningu jego bunkai oraz powtórzenia materiału związanego ze startem w turnieju.

Eliminacje i niedzielne finały przebiegały wyjątkowo sprawnie. Rekordowa obsługa sędziowska (24 sędziów) zapewniła znakomite tempo w przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji. Również poziom sportowy współzawodnictwa był dobry. Zdecydowana większość pojedynków rozstrzygana była stosunkiem głosów sędziowskich 5:0, jednak sporo walk kończyło się werdyktem 3:2, co oznaczało wyrównane pojedynki.

Żywo reagująca i licznie zgromadzona publiczność mogła oklaskiwać znakomite pojedynki a zawodniczki i zawodnicy dostarczali podczas współzawodnictwa wielu emocji.

Z KKT Wałcz najlepiej zaprezentowali się zdobywcy pierwszych miejsc w kata i kumite: Kinga Siedlecka, Cyprian Zimniak oraz Aureliusz Klim. Poza tym złote medale wywalczyli: Marta Bączkowska, Natalia Żużewicz, Anna Lewandowska, Leszek Marcinkowski, Grzegorz Lasota, Julia Świstun, Anna Lenczewska oraz Oskar Michorek. Z klubu „Gryf” Człopa dwa pierwsze miejsce zdobyła Nikola Kruszyńska a jeden złoty medal Aleksandra Więckowska. Obie zawodniczki ćwiczą w Szwecji pod kierunkiem Piotra Grzechowiaka.

Zarząd KKT Wałcz oraz W.S.I.Poland w pracach organizacyjnych wspierali rodzice, bez których niemożliwe byłoby takie przygotowanie imprezy. Warto także zauważyć coraz większą liczbę gości zza zachodniej granicy. W roku ubiegłym było to kilkanaście osób z jednego klubu, a w tym roku było to już blisko 30 osób z 2 klubów.

Oprac. p, zdjęcia organizatora

(Oprac. p)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone