Zamknij

Słodko, ale bez cukru

21:38, 11.06.2018 | mk
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczynające właśnie działalność Stowarzyszenie Medyków i Sportowców zatrwożone kondycją fizyczną i sposobem odżywiania młodego pokolenia zorganizowało 9 czerwca Dzień Dziecka w Zdrowym Stylu, żeby pokazać, że sport to świetna zabawa i zdrowe jedzenie może być pyszne.

Impreza odbyła się na terenie firmy Domex i siłowni Athletic Gym&Fitness. W programie były m.in. konkurencje sportowe (tor przeszkód, przeciąganie liny, fitness i tabata dla dzieci), warsztaty - naturalne mydełka i zdrowe lizaki, występy artystyczne Akademii Tańca Pasja i Katarzyny Szwedzkiej, zabawa na trampolinach i zamku dmuchanym. Były także konkursy na najpyszniejsze koktajle, zdrowe słodycze oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Chętnych do skorzystania z atrakcji nie brakowało. Młodzi sportowcy za udział w konkurencjach i warsztatach nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Dla dorosłych były bony do wykorzystania w parku linowym, sklepie z ekskluzywną bielizną, zabiegi kosmetyczne, masaże, stylizację paznokci, usługę fryzjerską, spływ kajakowy, karnety na siłownię oraz konsultacje medyczne i fizjoterapeutyczne.

Organizatorami Dnia Dziecka w Zdrowym Stylu byli członkowie zawiązującego się właśnie Stowarzyszenie Medyków i Sportowców.

- Z fizjoterapeutką Hanną Kempką zauważyłyśmy, że w Wałczu bardzo dużo robi się na rzecz seniorów. Oni poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju programach mają szansę spotkać się z dietetykami, brać udział w zajęciach sportowych, spartakiadach, a na rzecz dzieci w tym zakresie nie dzieje się nic - opowiada dietetyk Magdalena Borowiec. - Naszym celem jest wsparcie rodziców w kształtowaniu odpowiednich nawyków żywieniowych u dzieci, propagowanie aktywnego stylu życia, dbanie o odpowiednią postawę ciała i wspieranie ich pod względem psychologicznym.

- Niestety z całą odpowiedzialnością musimy stwierdzić, że aktywność fizyczna u dzieci jest bardzo mała, a nawyki żywieniowe często fatalne. Dzieci są otyłe i nie chcą ćwiczyć, najwyższy czas to zmienić, a my jesteśmy po to, żeby rodzicom w tym pomóc - dodaje właściciel Athletic Gym&Fitness Roland Gracz.

Podczas imprezy organizatorzy przekonywali, że zdrowe znaczy smaczne i wcale nie należy rezygnować ze słodkiego smaku i odmawiać dzieciom przyjemności, wystarczy tylko cukier zamienić na jego zdrowe zamienniki - jak naturalny cukier z owoców, cukier trzcinowy czy ksylitol. Słodkości bez cukru szybko znikały ze stołów, cel został więc osiągnięty.

Organizatorzy Dnia Dziecka w Zdrowym Stylu pragną za naszym pośrednictwem podziękować wszystkim sponsorom, których lista jest bardzo długa i bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Szczególne podziękowania kierują do Krzysztofa Ksepki, właściciela firmy A&K Traders i Domex za użyczenie i przygotowanie placu, na którym impreza się odbyła, prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Wojciecha Szalwacha za udostępnienie kurtyny wodnej i właściciela hotelu Biały Domek Karola Kijaka. 

***

Stowarzyszenie Medyków i Sportowców tworzą dietetyk, właścicielka poradni dietetycznej Fit-amina Magdalena Borowiec; właściciel Athletic Gym&Fitness, nauczyciel, pedagog, logopeda, Roland Gracz; właścicielka Akademii Tańca Pasja, nauczycielka, legitymowana instruktorka tańca Justyna Kielińska; psycholog, nauczyciel języka angielskiego Patrycja Pietkiewicz; fizjoterapeutka, właścicielka gabinetu rehabilitacyjnego H&F Clinic Hanna Kempka; kosmetolog właścicielka firmy LILIA Beauty&SPA Paulina Kopliner oraz absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, socjoterapeutka, organizatorka kampanii promujących zdrowie Marta Sacha.

(mk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%