Zamknij

Padł kolejny rekord

11:46, 17.07.2018 | piotr
REKLAMA
Skomentuj

Po raz kolejny w Wałeckim Biegu Filmowym oraz w biegach towarzyszących wystartowała rekordowa liczba ponad 1000 zawodniczek i zawodników. Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie oraz bieg charytatywny dla chorej 5-letniej Marysi.

Zorganizowaną przez Fundację Wychowanie przez Sport i wałecki Urząd Miasta 14 lipca ósmą edycję imprezy prowadzili Paweł Januszewski i Sebastian Chmara, oprawę muzyczną zapewnił dziennikarz radiowej Trójki Michał Margański.

Przygotowano trzy trasy. Bieg główny na dystansie 9999 metrów, uczestnicy „BiegamBoLubię Lasy” musieli pokonać 5 kilometrów, odbył się również marsz dla Marysi. Start i metę usytuowano przy MOSiR-ze, tylko uczestnicy leśnego biegu rozpoczynali przy jeziorze Herta. W tym roku pogoda była w sam raz do biegania, upał nie tak bardzo dawał się we znaki, więc na udział w biegu głównym zdecydował się prawie 500 zawodniczek i zawodników praktycznie z całej Polski. W tej stawce znalazło się prawie 100 mieszkańców naszego powiatu. Wśród biegaczy sporo osób było oryginalnie przebranych i ci szczególnie cieszyli się zainteresowaniem fotografujących.

W głównym biegu triumfował Michał Hulewicz z Gorzowa Wielopolskiego, który na pokonanie 10 kilometrów potrzebował 33 minut i 44 sekund. Za nim ze stratą trochę ponad 3 minut finiszował Mateusz Szczepański z Gaworzyc, a jako trzeci linię mety ze stratą 4 minut do zwycięzcy minął Przemysław Jaźło z Głogowa. Najlepszym zawodnikiem z Wałcza okazał się Rafał Prendecki, który zajął szóste miejsce, a do triumfatora stracił niespełna pięć minut.

Najszybciej trasę pięciu kilometrów w czasie 16,44 pokonał pilanin Szymon Drożdż, który wyprzedził o 15 sekund Jakuba Filipiaka z Osieka i  o prawie 3 minuty Jacka Gwoździa z Drezdenka. Honoru gospodarzy broniła Adrianna Rużanowska, która w stawce 99 biegaczy zameldowała się na 10. pozycji. W rywalizacji ChodzęBoLubię na dystansie 5 kilometrów z czasem 30,30 triumfował Sebastian Rajewski z Piły, drugi był Eugeniusz Gajewski z Gorzowa, a trzeci Sławomir Matuszczyk z Mirosławca. W sumie na marsz zdecydowało się 35 osób.

Odbyły się jeszcze biegi dla dzieci, bawiono się na festynie, a na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 rozłożyło się miasteczko lekkoatletyczne. Można było również skorzystać z porady lekarza, dietetyka i rehabilitanta. Na koniec każdy z uczestników został uhonorowany medalem, a zwycięzcy w biegu głównym otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez strategicznego sponsora, czyli PKO BP. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy pomagali w organizacji imprezy, a szczególnie 24 najbardziej zaangażowanym wolontariuszom, bez których biegi nie mogłyby się odbyć.

piotr, fot. Natalia Malec

(piotr)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone