Zamknij

Zbudowali sobie boisko

13:11, 09.05.2019 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Można narzekać, że w mieście niewiele się dzieje, że nie ma gdzie i jak spędzać wolnego czasu, można też samemu zrobić coś, żeby działo się więcej i żeby spędzać czas wolny tak, jak się lubi. Pięcioosobowa grupa miłośników gry w siatkówkę własnymi siłami wybudowała boisko do plażówki. 

Boisko (a właściwie już dwa) znajdują się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu.

- Stare boisko, to na plaży, miało zbyt niskie słupki i zarastało trawą. Plażowiczom to wystarczało, jednak - jak wiadomo - Wałcz z siatkówki słynie i dla takich ludzi jak my, którzy trenowali, była to sytuacja nie do zaakceptowania - mówi pomysłodawczyni akcji Aleksandra Szczepanek, która siatkówkę trenowała m.in. w UKS Libero, grała nawet w drugiej lidze w Szczecinie i Toruniu - Od dłuższego czasu prosiłam, żeby takie boisko przygotować, jednak nie było na to funduszy i pracowników, dlatego zebrałam kilku znajomych ochotników, którzy bardzo profesjonalnie podeszli do sprawy i takie boisko przygotowali.

W tym czasie na terenie ośrodka powstało drugie boisko, niestety zostało ogrodzone betonowymi krawężnikami, co dla zawodników może być bardzo niebezpieczne. A. Szczepanek zwróciła na to uwagę dyrekcji i liczy na to, że o ile znajdą się pieniądze i chętni -  zostaną usunięte.

- Świetnie, że teraz są dwa boiska, bo latem zainteresowanie grą było bardzo duże.  Takich osób, dla których siatkówka dalej pozostaje pasją, choć profesjonalnie już nie grają i którym brakuje ruchu, jest w Wałczu całe mnóstwo - podsumowuje.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz