Zamknij
REKLAMA

Akademia Regaty

11:03, 25.06.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W minioną sobotę, 19 czerwca, na jeziorze Sarcz w Trzciance odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Trzcianki. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Bezpieczny Port.

W regatach brali udział żeglarze m.in. z Piły, Wałcza, Rogoźna, Chodzieży i oczywiście Trzcianki. W sobotę panujący upał i wiatr nie ułatwiały zadania zawodnikom. Mimo to, był to bardzo udany debiut ekipy Wałeckiej Akademii Żeglarskiej „Life on sails”: 1 miejsce w klasie Laser Pico zajął Aleksander Siwiec, a 2 pozycję wywalczyła Martyna Paszkiewicz. W tej samej klasie na 5 miejscu uplasował się debiutujący na regatach, Aleksander Wojtanek. Pozostali debiutanci: Marcel Pokorski (7 m.) i Mikołaj Czuba (12 m.) także dali z siebie wszystko. Dziesiątą pozycję wywalczyła Julia Paszkiewicz. Natomiast w klasie OPP do lat 11, 5 miejsce wywalczyła Emilia Maksymowicz, a Edyta Siwiec była 8.

 

Żeglarstwo to trudny sport. Wymaga zarówno niesamowitych umiejętności technicznych, dobrego wyczucia panujących warunków atmosferycznych, olbrzymiej determinacji, a często także walki z samym sobą. Tym bardziej trzeba docenić osiągnięcia młodych żeglarzy i ciężką pracę trenerów: Damiana Siwca, Dariusza Modlińskiego, Dariusza Janickiego i całej ekipy Wałeckiej Akademii Żeglarskiej „Life on sails”.

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Ja Ja

1 0

Nasza ekipa ⛵ 22:58, 25.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%