Zamknij

Wałecka 'Próba Charakteru" na wyjeździe

18.23, 12.01.2023 . Aktualizacja: 18.38, 12.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Gala bokserska "Próba Charakteru" odbyła się 7 stycznia w Pile. Był tam poważny akcent Wałcza, a w tym ekipa z Wałeckiej Husarii.

 

W barwach Wałeckiej Husarii wystąpiło dwóch zawodników, Basia Głowacka oraz Sławek Ciepielak. 

Basia stoczyła jedyną żeńską walkę na całej gali. Walki bokserskie kobiet bardzo często przyciągają bardziej niż męskie pojedynki.

Tak też było w sobotę, wielu czekało na to, co pokażą w ringu panie. Trzeba przyznać, że nie zawiodły, dały prawdziwe show. Basia niestety pod koniec pierwszej rundy przyjęła niefortunny cios, który spowodował liczenie i tym samym runda była zapisana na korzyść naszej rywalki. Jednak walka trwa do samego końca, najlepszym tego przykładem była postawa Basi.

W drugiej odsłonie to nasza przeciwniczka po kilku precyzyjnych trafieniach została wyliczona przez sędziego ringowego.

Ostatnia 3 odsłona,  to była już całkowita dominacja wałeckiej  zawodniczki. Basia się rozluźniła, pokazała bardzo ładny techniczny boks. Dużo luzu, oraz precyzyjne akcje doprowadziły do podwójnego liczenia rywalki w 3 rundzie. Ostatecznie jednogłośną decyzja sędziów Basia Głowacka wygrała swój debiut na profesjonalnym ringu.

 

Drugim zawodnikiem z Husarii był Sławomir Ciepielak, bardziej znany jako "trener Sławek". Związany z boksem od lat 90, jednak ostatnio głównie występujący w roli trenera. Sławek postanowił stoczyć swój ostatni pojedynek, wiele lat nie miał rękawic na rękach, a właśnie taka gala dała świetną okazję aby się sprawdzić w roli zawodnika. Trener udowodnił że boks jest jak jazda na rowerze, tego się nie zapomina. Od samego początku zdobył przewagę punktową nad rywalem i nie stracił jej do ostatniego gongu, po którym jednogłośną decyzja sędziów to jego dłoń powędrowała do góry.

Na gali mogli wziąć udział zarówno amatorzy jak i czynni zawodnicy. Zostało stoczonych 14 pojedynków wśród mężczyzn, oraz jedna walka kobiet.

Co cieszy najbardziej, to właśnie trener Sławek został wybrany najlepszym zawodnikiem całej gali, czego nie można pominąć. 

Do walki trener przygotowywał się głównie sam, jednak nad całością czuwał i pomagał Adam Kalita, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w historii Wałeckiego boksu, a później trener Polskiego Związku Boksu.

Lepszego rozpoczęcia roku wałecki klub, chyba nie mógł sobie wymarzyć.

Spotkania Husarii odbywają się  w każdy wtorek i piątek. Wciąż można do nich dołączyć. 

 

Link do skrótu walki: https://youtu.be/B_PDr6-_xFg

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Jack sparrowJack sparrow

2 1

Brawo Sławek, dobry boks. 22:02, 12.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Echo Echo

1 0

Sprzedaż narkotyków w Wałczu jest godna podziwu. Rodzice wstydzą się mówić otwarcie, że ich dzieci zażywają, sądząc że to ich wina. Policja wie, kto zajmuje się sprzedażą narkotyków, ale nie może nic zrobić, bo dilerzy są sprytniejsi. W Wałczu powinien odbyć się marsz milczenia, zwracający uwagę środowiska pedagogów i rodziców, i młodzieży na rosnący problem narkomanii w Wałczu.

Adrian Zalewski, ten Adrian Zalewski był dilerem narkotyków i pod koniec lat 90 handlował haszyszem, marihuaną i amfetaminą. Znany był pod pseudonimem Waha,Waszka, Wajer.
Proszę uważać na tego człowieka. 12:23, 21.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%