Zamknij

Perły Estery Naczk

10:59, 07.06.2018 | Oprac. AK
Skomentuj
REKLAMA

Można już kupić płytę „Perełka”, będącą zwieńczeniem 10-letniej działalności Szkoły Śpiewu Estradowego Estery Naczk. 

Studio „Esti” skupia dzieci, młodzież i dorosłych, którzy pracują pod okiem instruktorki i wokalistki Estery Naczk w Wałczu, Pile, Chodzieży i niebawem także w Bydgoszczy.

„Perełka” powstawała przez kilka lat. Większość piosenek E. Naczk napisała na specjalne życzenie swoich uczniów. Bywało też tak, że razem ze współproducentem płyty Piotrem Belakiem z Muzostacji nadawali melodiom napisanym kilka lat temu nowe brzmienie. Wśród tytułowych Pereł nie mogło zabraknąć Dominiki Ptak, która jest dla E. Naczk motorem napędowym działań, ale przede wszystkim jedną z najzdolniejszych uczennic, która odnosi sukcesy na ogólnopolskich scenach. Zamieszczone na płycie fotografie autorstwa Pawła Suskiego zostały w związku z tym poświęcone właśnie jej.

Na płycie można usłyszeć nie tylko dzieci ze Studia „Esti”, ale także dorosłych, wśród których znalazł się właściciel klubu „Scena” w Pile, Mariusz Szulc, Łukasz Kledzik, półfinalista The Voice of Poland z Bydgoszczy, czy zespół DROPS z Wałcza - Kasia Szwedzka, Ola Kołosowska, Agata Krzyżaniak, czyli wizytówka jakości Studio Esti.

- Cieszę się, że mogę przez tę płytę przekazać trochę słów od siebie. Teksty, które pisałam, zawsze niosą za sobą jakąś historię, niekoniecznie moją własną - opowiada E. Naczk. - „Letni płomyk” dedykuję wspaniałej kobiecie, mamie, nauczycielce, do niedawna aktywnej sportowo dziewczynie, dziś zmagającej się z okrutną chorobą Anieli Bruzik. Natomiast utwór „Jak Cię odnaleźć” córce Mai, na życzenie której powstała właśnie ta piosenka.

„Perełka” jest dostępna w sprzedaży w siedzibie Studio „Esti”, „Muzostacji” w Pile i przez internet. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.studioesti.com.

- Korzystając z okazji dziękuję Piotrowi Tobole za wielkie serce i management płyty, bo niby talent zwykle broni się sam, ale szczęściu często trzeba trochę pomóc - mówi.

W imieniu E. Naczk zapraszamy na koncert „Pamiętniki”, który 3 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się w klubie „Scena” w Pile. Koncert to światowe hity, melodie z dawnych lat, które zaakompaniują Czarek Górski - fortepian i Waldemar Zieliński - gitara. Zaśpiewają gościnnie Dominika Ptak i Łukasz Kledzik. Będzie akustycznie i swingowo.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TV ASTA. Bilety można kupić w klubie „Scena” w Pile lub w siedzibie Studia „Esti” - Wałeckim Centrum Kultury.

Oprac. AK, fot. P. Suski

(Oprac. AK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz