Zamknij

Przegląd prac artystów bez artystów

13:31, 25.09.2018 | z
REKLAMA
Skomentuj

Większość twórców uczestniczących w Wojewódzkim Przeglądzie Prac Artystów Nieprofesjonalnych nie pojawiło się na wernisażu w Wałeckim Centrum Kultury. Nie było nawet wyróżnionych i nagrodzonych. Tak marnej frekwencji wystawa jeszcze nie odnotowała.

W przeglądzie uczestniczyło 70 artystów nieprofesjonalnych z całego województwa. Wykonali głównie prace malarskie na - jak zaznaczają członkowie jury Marta Kawczyńska i Marek Żak - różnym poziomie artystycznym i wykonawczym.

Jury wyróżniło prace Lucjana Świeszcza, Rafała Rubaka z Wałcza, Bogdana Konieczki, Marcina Jędrzejczyka, Danuty Olszewskiej, Ireneusza Majchrzaka, Violetty Cybulak oraz pracę zespołową pod kierownictwem Artura Groszkowskiego ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie. Tytuł laureata jury przyznało Anecie Kaczor, Barbarze Klimaszewskiej z Wałcza, Izabeli Zielińskiej, Alicji Polkiewicz oraz Krzysztofie Czerskiej z Wałcza.

Jury przyznało też tytuł Talent Roku i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł Barbarze Klimaszewskiej za wykonany pastelami obraz „Pajęczyna”.

Niestety piękne, ręcznie wykonane przez Martę Kawczyńską dyplomy odebrali tylko wałczanie, pozostałych uczestników nie było.

z

(z)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone