Zamknij

Wielkie święto sztuki

19:29, 05.10.2018 | mk
REKLAMA
Skomentuj

Wałeckie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych „Con Anima” mają służyć promowaniu twórczości osób niepełnosprawnych, uczą szacunku, tolerancji i solidarności oraz udowodniają, że niepełnosprawni też potrafią tańczyć, śpiewać i grać.

11 edycja imprezy odbyła się 4 października w sali widowiskowej Wałeckiego Centrum Kultury 4 października. Wzięło w niej udział  200 osób 15 ośrodków, m.in. z  Krajenki, Lipki, Białogardu, Trzcianki, Sławna, Gryfic oraz Wałcza. Miasto reprezentowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Wałcza, wałeckiego Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wałczu.

- Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w tych spotkaniach. To bardzo ważne, żebyście mogli się integrować, pokazywać to wszystko, co potraficie, pokazywać waszą energię i piękno - mówiła wicestarosta Jolanta Wegner. - Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie kolejną ucztą dla ducha i że razem będziemy mogli przeżywać to, co nam pokażecie.

Festiwal poprowadziła Estera Naczk-Suska, która ponadto zaśpiewała dla uczestników kilka piosenek. W jury zasiedli pedagog i oligofrenopedagog Mariola Płotka; młoda, nagradzana wokalistka Dominika Ptak oraz założyciel Stowarzyszenia „Rumor” i Teatru Inaczej Maciej Łukaszewicz. Komisja pierwsze miejsce postanowiła przyznać grupie z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gryficach, drugie otrzymał zespół z WTZ w Lipce, a trzecie WTZ w Białogardzie. Grand Prix otrzymał z kolei WTZ w Dzwonowie. Swoją komisję wystawił też organizator, członkowie tego jury, podopieczni wałeckiego WTZ, przyznali osobną nagrodę Maskę Con Anima kolegom z WTZ w Trzciance.

Organizatorem wydarzenia był Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech” w Wałczu. Sponsorami imprezy byli: wałeckie Starostwo, Urząd Miasta w Wałczu, Urząd Gminy w Wałczu oraz dj Arden.

Zadanie było współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(mk)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone