Zamknij

Namawianie przez sztukę

08:28, 24.10.2018 | z
REKLAMA
Skomentuj

Irena Żychowska, Teresa Lizoń, Aleksandra Olejnik, Jolanta Wegner, Ewa Franaszek, Estera Naczk-Suska, Elżbieta Smolarz, Małgorzata Mikołajczak, Karolina Naja i Agata Buczkowska to modelki, które włączyły się w akcję propagującą badania profilaktyczne. Ich profesjonalne, subtelne i niezwykle kobiece zdjęcia można oglądać przy Wałeckim Centrum Kultury i w Cafe Tęcza.

Akcję #badajsieregularnie zorganizowali Urszula Aramowicz i Bartosz Ćmiel ze Studia 1kadr oraz wizażystka Magda Komerska-Kubiś. Według pierwotnego pomysłu powstałe podczas sesji zdjęcia miały być wywieszone na słupach ogłoszeniowych w bardzo dużym formacie, ale ostatecznie zrezygnowano z tego z uwagi na wybory. Powstał więc pomysł, żeby wywiesić je na płocie przed WCK, potem doszła do tego jeszcze wystawa w Cafe Tęcza.

Wszystkie zdjęcia są czarno-białe i utrzymane w tym samym klimacie. Modelki w ciemnych strojach pozują na ciemnym tle, jedynym barwnym, przyciągającym uwagę elementem jest różowa wstążeczka - symbol walki z rakiem piersi.

- Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na konieczność wykonywania badań profilaktycznych - mówi Bartosz Ćmiel.

- Wydawać by się mogło, że to akcja typowo kobieca, jednak wielu mężczyzn nam pomagało, kibicowało i wspierało. Przecież dotyczy to też kobiet ich życia: żon, córek, matek, przyjaciółek, sióstr, wszystkich kobiet, które mogą się z tym nowotworem spotkać. Dbajmy o siebie nawzajem, namawiajmy się na badanie, namawiajmy się, by pójść zawalczyć o swoje zdrowie i życie - apeluje M. Komerska-Kubiś.

Modelki oprócz kwiatów (ufundowanych przez Irenę Kanię), podziękowań i braw otrzymały od organizatorów jeszcze płyty ze swoimi zdjęciami. 

Sponsorami kampanii byli: Top Secret Wałcz, BULK. Vintage Wholesale oraz sponsorzy anonimowi. Honorowego patronatu udzieliły Sylwia Majdan i Beata Sadowska. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Bieg Kobiet - Zawsze PierWsi, Eska Piła, Extra Wałcz, Magazyn Wałcz. Partnerami akcji byli: Malarnia make-up studio, 1kadr.pl - Fotografia i Film, Cafe Tęcza, Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Wałeckiej „Amazonka” i Wałeckie Centrum Kultury.

Finisaż wystawy wzbudził ogromne zainteresowanie, które przerosło oczekiwania samych organizatorów.

z

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone