Zamknij

Organek zagra w WCK

17:09, 29.11.2018 | z
REKLAMA
Skomentuj

Za oknami szaro, buro, ponuro i zimno, co nie zachęca do wyjścia z domu. Namawiać na spacery nie zamierzamy, ale zachęcamy do wyjścia do Wałeckiego Centrum Kultury, gdzie przez całą zimę dużo się będzie działo. Jednym z ważniejszych i bardziej oczekiwanych wydarzeń będzie koncert Organka. 

8 grudnia w WCK odbędą się miejskie mikołajki. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 spektaklem teatralnym dla dzieci w każdym wieku „Gdzie się podział Święty Mikołaj?”, o godz. 13.00 rozpocznie się koncert „Będzie kolęda” w wykonaniu artystów działających przy Studiu Piosenki „Esti”. Wydarzeniu towarzyszyć będą konkursy z nagrodami i kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić m.in. barszcz, pierogi, wypieki i ozdoby świąteczne. Oczywiście tego dnia nie zabraknie odwiedzin Świętego Mikołaja.

Tego samego dnia o godz. 18.00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego wyświetlona zostanie komedia „Święty interes”, później odbędzie się spotkanie z aktorką Dorotą Landowską.

13 stycznia, jak w całej Polsce, odbędzie się w WCK finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz organizatorzy program artystyczny chcą oprzeć na lokalnych artystach. Można już przekazywać fanty na loterię i licytacje.

- Za wszelką pomoc jesteśmy bardzo wdzięczni - podkreśla Barbara Radkiewicz. - Już teraz mogą zgłaszać się także wolontariusze, serdecznie zapraszamy.

19 stycznia odbędzie się koncert operetkowy „Maestro”, z udziałem uznanych muzyków, solistów i tancerzy. Dzień później wystąpi znany i uwielbiany w Wałczu kabareciarz Piotr Bałtroczyk.

Podczas ferii warsztaty dla dzieci poprowadzi instruktor WCK Marta Kawczyńska.

Na 15 lutego zaplanowano spektakl „Szalone nożyczki”, a na 17 koncert jednego z najpopularniejszych i najczęściej wyróżnianych ostatnio polskich artystów Tomasza Organka. Zainteresowanie już jest duże i nic dziwnego, bo Organek gra głównie w dużych miastach, jak Warszawa, Poznań, Opole, czy Wrocław. Najczęściej bilety są wyprzedane kilka tygodni przed koncertem, więc warto się pośpieszyć.

 

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

top 3 najczęściej czytane


REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone