Zamknij

Organek zagra w WCK

17:09, 29.11.2018 | z
REKLAMA
Skomentuj

Za oknami szaro, buro, ponuro i zimno, co nie zachęca do wyjścia z domu. Namawiać na spacery nie zamierzamy, ale zachęcamy do wyjścia do Wałeckiego Centrum Kultury, gdzie przez całą zimę dużo się będzie działo. Jednym z ważniejszych i bardziej oczekiwanych wydarzeń będzie koncert Organka. 

8 grudnia w WCK odbędą się miejskie mikołajki. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 spektaklem teatralnym dla dzieci w każdym wieku „Gdzie się podział Święty Mikołaj?”, o godz. 13.00 rozpocznie się koncert „Będzie kolęda” w wykonaniu artystów działających przy Studiu Piosenki „Esti”. Wydarzeniu towarzyszyć będą konkursy z nagrodami i kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić m.in. barszcz, pierogi, wypieki i ozdoby świąteczne. Oczywiście tego dnia nie zabraknie odwiedzin Świętego Mikołaja.

Tego samego dnia o godz. 18.00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego wyświetlona zostanie komedia „Święty interes”, później odbędzie się spotkanie z aktorką Dorotą Landowską.

13 stycznia, jak w całej Polsce, odbędzie się w WCK finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz organizatorzy program artystyczny chcą oprzeć na lokalnych artystach. Można już przekazywać fanty na loterię i licytacje.

- Za wszelką pomoc jesteśmy bardzo wdzięczni - podkreśla Barbara Radkiewicz. - Już teraz mogą zgłaszać się także wolontariusze, serdecznie zapraszamy.

19 stycznia odbędzie się koncert operetkowy „Maestro”, z udziałem uznanych muzyków, solistów i tancerzy. Dzień później wystąpi znany i uwielbiany w Wałczu kabareciarz Piotr Bałtroczyk.

Podczas ferii warsztaty dla dzieci poprowadzi instruktor WCK Marta Kawczyńska.

Na 15 lutego zaplanowano spektakl „Szalone nożyczki”, a na 17 koncert jednego z najpopularniejszych i najczęściej wyróżnianych ostatnio polskich artystów Tomasza Organka. Zainteresowanie już jest duże i nic dziwnego, bo Organek gra głównie w dużych miastach, jak Warszawa, Poznań, Opole, czy Wrocław. Najczęściej bilety są wyprzedane kilka tygodni przed koncertem, więc warto się pośpieszyć.

 

(z)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone