Zamknij

Fotografujcie dla siebie

20:56, 08.01.2019 | z
REKLAMA
Skomentuj

Wałecki fotograf i radny miejski Bartosz Ćmiel zorganizował pierwszą, ale nie ostatnią, wystawę fotograficzną. Do Wałcza zaprosił fotografa krajobrazu, gdańszczanina Jana Siemińskiego, który zaprezentował swoje najlepsze, wielokrotnie nagradzane prace.

Wernisaż wystawy „Moje fotografie” odbył się 6 stycznia w sali klubowej Wałeckiego Centrum Kultury przy wysokiej frekwencji. B. Ćmiel moderował także rozmowę z autorem, który chętnie odpowiadał na pytania zebranych. Jedną z rad udzielonych pasjonatom fotografii było to, by robili zdjęcia dla siebie - takie, jakie im się podobają i nie bali się używać programów graficznych.  Zdradził, że czasami na „obróbkę” zdjęcia poświęca kilka godzin. Ogromne zdziwienie wywołał fakt, że jest samoukiem, a jego wyuczony zawód to piekarz - cukiernik (obecnie jest szefem ochrony w Gdańsku). Fotografuje od 25 lat, na poważnie od 14, a od około 6 sprzedaje swoje prace. Zdobył wiele nagród, jego zdjęcia i fotorelacje z licznych podróży są publikowane przez prestiżowe światowe magazyny.

Lokalni pasjonaci fotografii mogli się dowiedzieć także, jak zorganizować niedrogą wyprawę fotograficzną, jakiego sprzętu używa J. Siemiński, za jakie pieniądze sprzedaje zdjęcia i w jakich okolicznościach i przy jakich parametrach powstały jego prace.

Kilka znalazło swoich nabywców chwilę po otwarciu wernisażu.

Bartosz Ćmiel zapowiada, że podobnych wystaw będzie w Wałczu więcej.

- Plan na organizowanie wystaw i ożywienie lokalnego środowiska fotograficznego mam już od ponad trzech lat. Dotychczas było to tylko przy okazji współpracy z WCK i organizacji warsztatów, które trwają już od 8 lat, teraz będą wystawy i spotkania ze znanymi fotografami, poszukiwanie sponsorów na wystawy naszych lokalnych twórców, organizowanie wspólnych plenerów i corocznych wspólnych wystaw, spotykanie się na panelach dyskusyjnych - zapowiada B. Ćmiel. - Środowisko artystów fotograficznych działa wzorowo w Pile, w Trzciance, w Złotowie, więc czas na Wałcz. Ponieważ znam wielu docenianych fotografów w Polsce oraz będąc teraz radnym, będzie mi - mam nadzieję - łatwiej. Mam też plan i już wstępny zarys zorganizowania grupy twórczej, która będzie wspólnie ten kierunek sztuki rozwijać w naszym powiecie. Wśród punktów naszego programu Młodych Wałcza był również nacisk na rozwijanie i organizowanie wydarzeń kulturalnych, a że temat sztuki i kultury jest mi bliski, od razu zacząłem przy wsparciu burmistrza rozwijać ten punkt wyborczy.

Wystawę zdjęć Jana Siemińskiego można oglądać do 31 stycznia.

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone