Zamknij

Taniec wraca do Wałcza

14:27, 26.03.2019 | z
REKLAMA
Skomentuj

W przeobrażonej na salę balową hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu w ostatnią sobotę (23 marca) można było podziwiać wielkie widowisko taneczne, przygotowane przez Szkołę Tańca „Astra Luna” z okazji 15-lecia działalności.

Turniej Tańca Towarzyskiego o „Złotą Koronę Wałcza” odbył się pod patronatem burmistrza Wałcza po 12-letniej przerwie.

- Przy organizacji tego typu imprezy potrzebne jest wsparcie kogoś, kto ma zasoby, w tym przypadku naszym partnerem jest miasto, które zechciało nas wesprzeć. Kilkanaście lat temu odbyły się dwie edycje tego wydarzenia, ale w wymiarze ogólnopolskim, niestety ówczesne władze Wałeckiego Centrum Kultury, którego byłam wtedy pracownikiem, nie widziały potrzeby kontynuowania turnieju. Ja jako pracownik mogłam tylko żałować tej decyzji. Teraz bardzo się cieszę, że turniej udało się reaktywować. Jeśli władze miasta uznają, że sprawdziliśmy się jako organizatorzy, z ogromną przyjemnością wrócimy do organizacji w Wałczu turniejów ogólnopolskich - opowiada właścicielka Szkoły Tańca „Astra Luna” Danuta Antosz. - To turniej wewnętrzny grupy „Astra Luna” dla naszych tancerzy. Turniej pozwala zakochać się dziecku w tańcu, poznać smak turniejowego życia, jest też sprawdzianem dla rodziców, którzy muszą zdecydować, czy chcą podjąć sportowe życie. Miłośnikom tańca podczas turniejów pokazujemy, z czym wiąże się taniec sportowy - to piękno, emocje, ale też rywalizacja i ocena. Takie wewnętrzne turnieje stanowią dobre przygotowanie przed ogólnopolskimi turniejami.

Impreza była częścią czterech turniejów „Astra Grand Prix”. Na parkiecie zaprezentowało się ponad 300 tancerzy w różnym wieku i w różnych klasach tanecznych z całego województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Burzą oklasków nagrodzona została szczególnie wielka gala, podczas której w jednej chwili na parkiecie zaprezentowało się 120 tancerzy.

- Taniec to sposób wyrażenia siebie, swoich emocji i uczuć,  to pasja, która pomaga sprostać szarej codzienności. Dla mnie taniec to sposób na życie, którym pragnę zarażać innych - mówi D. Antosz. - Szkoła działa w Wałczu już 15 lat i w tym roku obchodzimy jubileusz. Mamy świadomość, że budowa wielkich i spektakularnych przedsięwzięć zaczyna się od postawienia pierwszego kroku zarówno w życiu, jak i na parkiecie. 15 lat temu postawiliśmy ten ważny pierwszy krok, czas na kolejne. Chcemy, aby Wałcz stał się tanecznym centrum województwa zachodniopomorskiego.

Organizatorami wydarzenia byli Szkoła Tańca „Astra-Luna”, Urząd Miasta Wałcz oraz Wałeckie Centrum Kultury.  O dekorację zadbała Katarzyna Aftyka a catering przygotowali pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej.

Turniejowi towarzyszyła wystawa prac lokalnych artystów, którzy namalowali obrazy specjalnie na tę okazję. Byli to: B. Cichy, J. Poszczepczyński, D. Hofman, D. Gajewska, B. Klimaszewska, M. Sokalska, K. Czerska, B. Zalewska, I. Miłkowska oraz K. Szatkowska. Podczas turnieju można było oglądać także recyklingowe rzeźby autorstwa Mariusza Antosza. 

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

top 3 najczęściej czytane


REKLAMA

Komentarze (2)

lukaluka

2 1

No i fajnie. 22:05, 26.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pewnie,że fajniePewnie,że fajnie

1 2

Tylko można by było też wspomnieć,że w przygotowaniu imprezy pomogło też wałeckie wojsko ???? 18:06, 27.03.2019


© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone